Yönetim Kurulu Kararları
Atamalar
Bilimsel Yayınlar
Yurtdışı Görevlendirmeler
Bilimsel Toplantılar
Haberler
Sportif Etkinlikler
Sosyal Tesisler Müdürlüğü
eski sayilar

atamalarBaşa Dön

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Başkan Yardımcılığı’na 8 Mayıs 2012 tarihinden itibaren Doç.Dr. Bahar Gedikli yeniden atandı.

bilimsel yayınlar Başa Dön

MAKALE

MORONE, A. ÖZDEMİR O. “Displaying Uncertain Information About Probability: Experimental Evidence. Bulletin of Economic Research, 64(2): 157-171. 2012

IŞIK, M., GASANLY, N. “Determination of Optical Parameters of Ga0.75In0.25Se Layered Crystals. Crystal Research and Technology 0232-1300 SCI 530-534. DOI 10.1002.2012

yurtdışı görevlendirmelerBaşa Dön

Maden Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Şebnem Düzgün, 4-6 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “Evaluate the Feasibility of an International Master on Emergency Management” adlı çalıştaya katılmak üzere Fransa’ya gidecektir.

Matematik Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Münevver Tezer ve Y.Doç.Dr. Canan Bozkaya, 4-8 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “BIOCOMP 2012 Mathematical Modeling and Computational Topics in Biosciences” adlı kongreye katılmak üzere İtalya’ya gideceklerdir.

Matematik Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Ferruh Özbudak, 5 Haziran-24 Ağustos 2012 tarihleri arasında Alexander von Humboldt bursunun 2012 yılındaki kısmını kullanarak Prof.Dr. Alexander Pott ile ortak çalışma yapmak üzere Almanya’ya gidecektir.

Fizik Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Raşit Turan, 6-8 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “Photovoltaic Technical Conference Thin Film & Advanced Silicon Solutions” adlı konferansa katılmak üzere, araştırma görevlilerinden Gizem Nogay ise bildiri sunmak üzere Fransa’ya gideceklerdir.

Deniz Bilimleri Enstitüsü öğretim üyelerinden Prof.Dr. İ.Temel Oğuz, 5-8 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen AB ODEMM projesinin toplantısına katılmak üzere İngiltere’ye gidecektir.

İşletme Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Özlem Özdemir Yılmaz, araştırma görevlilerinden Özge Dinç, 5-9 Haziran 2012 tarihleri arasında “Afet Riski Yönetiminde Risk Azaltıcı Mekanizmaların Karşılaştırılması: Piyasada Mevcut Sigortalar ve Bireysel Önlemler Projesi ile ilgili çalışma yürütmek ve araştırma sonuçlarını tartışmak üzere İngiltere’ye gideceklerdir.

İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. İ.Özgür Yaman, 7-8 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “Seminar and Site Visit “Dedicated Bus and Tram Lanes” adlı toplantıya katılmak üzere Fransa’ya gidecektir.

Mühendislik Bilimleri Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Murat Dicleli, 10-13 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “The 29th Annual International Bridge Conference” adlı konferansa bildiri sunmak üzere ABD’ye gidecektir.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Adnan Yazıcı, 10-15 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “The 2012 IEEE World Congress on Computational Intelligence (IEEE WCCI 2012)” adlı kongreye katılmak üzere Avustralya’ya gidecektir.

İlköğretim Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Mine Işıksal ve Yabancı Diller Eğitimi Bölümü öğretim üyelerinden Y.Doç.Dr. Perihan Savaş, 5-7 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “INTE 2012: International Conference on New Horizons in Education” adlı konferansa bildiri sunmak üzere Çek Cumhuriyeti’ne gideceklerdir.

İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Alp Caner, 10-13 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “The International Bridge Conference, 2012” adlı konferansa katılmak üzere ABD’ye gidecektir.

İşletme Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Semra F.Aşçıgil, 10-14 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “57th Annual World Conference” adlı konferansa bildiri sunmak üzere Yeni Zelanda’ya gidecektir.

İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Y.Doç.Dr. Mete Köken, 4-6 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “Third International Symposium on Shallow Flows” adlı sempozyuma bildiri sunmak üzere ABD’ye gidecektir.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Y.Doç.Dr. Umut Orguner, 4-8 Haziran 2012 tarihleri arasında doktora tezi sunumunu yapmak üzere İsveç’e gidecektir.

İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Y.Doç.Dr. Hediye Tüydeş Yaman, 6-10 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “Seminar and Site visit Dedicated Bus and Tram Lanes” adlı toplantıya katılmak üzere Fransa’ya gidecektir.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim görevlilerinden Başak Kale, 6-11 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “Conference on Good Governance in Black Sea Region, Austrian Foreign Ministy, and the “Institute for Parliamentarism and Democracy Quastion” Vienna Organized Joined by Gorgian Institute of Politics Georgia” adlı konferansta bildiri sunmak üzere Gürcistan’a gidecektir.

Deniz Bilimleri Enstitüsü Deniz Biyolojisi ve Balıkçılık Anabilim Dalı araştırma görevlilerinden Ekin Akoğlu, 5-8 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “ODEMM” adlı Proje toplantısına katılmak üzere İngiltere’ye gidecektir.

Enformatik Enstitüsü Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı araştırma görevlilerinden İbrahim Arpacı, 5-9 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “Europen Mediterranean & Middle Eastern Conference On Information Systems (EMCIS)” adlı konferansa bildiri sunmak üzere Almanya’ya gidecektir.

Sosyal Bilimler Enstitüsü araştırma görevlilerinden Mehmet Zeki Günay, 10-15 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “Summer School on Cross-Border Cooperation in The Black Sea Region” adlı yaz okuluna katılmak üzere Gürcistan’a gidecektir.

Fen Bilimleri Enstitüsü Biyokimya Anabilim Dalı araştırma görevlilerinden Melih Onay, 10-13 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “The 2nd International Conference on Algal Biomass, Biofels & Bioproducts” adlı konferansa bildiri sunmak üzere ABD’ye gidecektir.

bilimsel toplantılar Başa Dön

4 Haziran 2012/ Pazartesi

İktisat Bölümü'nce, "Military Expenditures, Inequality and Welfare Regimes: A Dynamic Panel Data Analysis" konulu seminer düzenlenmiştir. Adem Yavuz Elveren (Kahramanmaraş Sütçü İmam University-METU) tarafından verilecek seminer İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi A Bina'da F-106 nolu seminer odasında saat 14:00'da başlayacaktır.


5 Haziran 2012/Salı

İktisat Bölümü'nce, "Default Risk Premium and Aggregate Fluctuations in a Small Open Economy" konulu seminer düzenlenmiştir. Meral Çakıcı (University of Bonn) tarafından verilecek seminer İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi A Bina'da F-106 nolu seminer odasında saat 14:00'da başlayacaktır.


5 Haziran 2012/Salı

İstatistik Bölümü'nce, “Randomized Response Trials for Responses to Sensitive Questions in Sample Surveys” konulu seminer düzenlenmiştir. Prof. Raghunath Arnab tarafından verilecek seminer İstatistik Bölümü Moti Lal Tiku Toplantı Salonunda saat 15.40’da başlayacaktır.


6 Haziran 2012/Çarşamba

Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Deniz Bilimleri, Enformatik ve Uygulamalı Matematik Enstitüleri’nce “ODTÜ Lisansüstü Eğitimde 50 Yıl: Yarım Yüzyılda Bilimsel ve Toplumsal Etki” konulu etkinlik düzenlenmiştir. Etkinlik KKM-Kemal Kurdaş salonunda saat 09.15’de kayıt ile başlayacaktır.


7 Haziran 2012/Perşembe

İstatistik Bölümü'nce, “Precipitation Modelling by Using time Series Regression and Multivariate Adaptive Regression Splines Methodologies” konulu seminer düzenlenmiştir. Fulya Aykan tarafından verilecek seminer İstatistik Bölümü Moti Lal Tiku Toplantı Salonunda saat 14.30’da başlayacaktır.


haberler Başa Dön

2011 YILI LİSANSÜSTÜ TEZ ÖDÜLLERİ

2011 YILI LİSANSÜSTÜ TEZ ÖDÜLLERİ    
FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ     
 ÖĞRENCİNİN ADI, SOYADIEABDPROGRAMIDANIŞMANI/ORTAK DANIŞMANI
1Oğuzhan ErdemElektrik ve Elektronik MühendisliğiDoktoraDoç.Dr.Cüneyt Bazlamaçcı
2Emel KilitFizik DoktoraProf.Dr.Hamit Yurtseven
3Cenan Özkayaİnşaat MühendisliğiDoktoraYrd.Doç.Dr.Alp Caner
Prof.Dr.Uğurhan Akyüz"
4Semih ErhanMühendislik BilimleriLisans Sonrası DoktoraProf.Dr.Murat Dicleli
5Beste KınıkoğluBiyoteknolojiDoktoraProf.Dr.Vasıf Hasırcı
Dr.Odile Damour
6Merve İçli ÖzkutKimya DoktoraProf.Dr.Ahmet M.Önal
Doç.Dr.Atilla Cihaner
7Berker FıçıcılarKimya MühendisliğiDoktoraProf.Dr.İnci Eroğlu
8Erhan AstarcıBiyokimyaDoktoraYrd.Doç.Dr.Sreeparna Banerjee
Doç.Dr.Nursen Çoruh
9Şerif KayaMetalurji ve Malzeme MühendisliğiYüksek LisansProf.Dr.Yavuz A.Topkaya
10Dilan KavrukFizikDoktoraProf.Dr.Hamit Yurtseven
11Baran AydınMühendislik BilimleriDoktoraDoç.Dr.Utku Kanoğlu
12Elif Müge Ünİnşaat MühendisliğiYüksek LisansDoç.Dr.Ayşegül Askan Gündoğan
Doç.Dr.Murat Altuğ Erberik
13Bora KatEndüstri MühendisliğiDoktoraProf.Dr.Çağlar Güven
Doç.Dr.Ebru Voyvoda
14Musa KavasBiyolojiDoktoraProf.Dr.Meral Yücel
Prof.Dr.Hüseyin Avni Öktem
15Engin KurşunBilgisayar ve Öğretim Teknolojileri EğitimiDoktoraProf.Dr.Kürşat Çağıltay
Yrd.Doç.Dr.Gülfidan Can
16Mehmet Cengiz BaloğluBiyoloji DoktoraProf.Dr.Meral Yücel
Prof.Dr.Hüseyin Avni Öktem
17Tolga İnanElektrik ve Elektronik MühendisliğiDoktoraProf.Dr.Uğur Halıcı
18Mustafa ÖngeMimarlık-RestorasyonDoktoraProf.Dr.Ömür Bakırer
Yrd.Doç.Dr. Güliz Bilgin Altınöz
SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ     
 ADI, SOYADIEABDPROGRAMIDANIŞMANI/ORTAK DANIŞMANI
1Özlem KonağPsikolojiYüksek LisansDoç. Dr. Özlem Bozo İrkin
2Begüm Serim Eğitim BilimleriYüksek LisansDoç. Dr. Özgür Erdur Baker
3Burcu Şenlerİlköğretim DoktoraDoç. Dr. Semra Sungur
4Gülay Kılıç MutluAvrasya ÇalışmalarıYüksek LisansDoç. Dr. Oktay F. Tanrısever
5Ufuk KaragözİktisatYüksek LisansProf. Dr. Eyüp Özveren
6Meltem Savaş İlköğretim Fen ve Matematik EğitimiYüksek LisansDoç. Dr. Özgül Yılmaz Tüzün
7Aslı GöncüPsikolojiDoktoraProf. Dr. Canan Sümer
ENFORMATİK ENSTİTÜSÜ    
 ADI, SOYADIEABDPROGRAMIDANIŞMAN/ORTAK DANIŞMAN
1Çiğdem BeyanBilişim Sistemleri Yüksek LisansYrd.Doç.Dr.Alptekin Temizel
2İsmet Adnan ÖztürelBilişsel BilimlerYüksek LisansProf.Dr.H.Cem Bozşahin
3Kerem EryılmazBilişsel BilimlerYüksek LisansProf.Dr.H.Cem Bozşahin
UYGULAMALI MATEMATİK ENSTİTÜSÜ     
 ADI, SOYADIEABDPROGRAMIDANIŞMAN/ORTAK DANIŞMAN
1Sedat AkleylekKriptografiDoktoraProf. Ferruh Özbudak
2Ayşe ÖzmenBilimsel HesaplamaYüksek LisansProf. Dr. Gerhard W. Weber
Doç. Dr. İnci Batmaz

2011 YILI LİSANSÜSTÜ DERS PERFORMANS ÖDÜLLERİ

2011 YILI LİSANSÜSTÜ DERS PERFORMANS ÖDÜLLERİ   
FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ    
 EABDÖğrencinin Adı SoyadıProgramı
1Bilgisayar MühendisliğiBurçak Otlu SarıtaşDoktora
2Bilgisayar MühendisliğiOrhan FıratLisans Sonrası Doktora
3Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri EğitimiFigen Uzun DemirelYüksek Lisans
4BiyokimyaMelike SeverYüksek Lisans
5BiyolojiSherif AbbasDoktora
6BiyolojiFatma Gözde ÇilingirYüksek Lisans
7BiyolojiBegüm UzunYüksek Lisans
8BiyolojiSeher GökYüksek Lisans
9Biyomedikal MühendisliğiSerian YazgıDoktora
10BiyoteknolojiAbdulhamit BattalDoktora
11BiyoteknolojiBurcu GündüzYüksek Lisans
12Çevre MühendisliğiElif KüçükYüksek Lisans
13Elektrik ve Elektronik MühendisliğiKenan AhıskaYüksek Lisans
14Endüstri Ürünleri TasarımıEthem Hürsu ÖkeDoktora
15Endüstri Ürünleri TasarımıFazıl İzzettin AkınYüksek Lisans
16FizikHasan Hüseyin GüllüDoktora
17Gıda MühendisliğiGülçin KültürYüksek Lisans
18Gıda MühendisliğiSinem YavaşDoktora
19Havacılık ve Uzay MühendisliğiMelika GülYüksek Lisans
20İnşaat MühendisliğiAydın GhazianiYüksek Lisans
21İnşaat MühendisliğiAçelya Ecem YıldızYüksek Lisans
22Jeoloji MühendisliğiZehra DeveciYüksek Lisans
23KimyaDerya ÇelikYüksek Lisans
24KimyaSerdar AlbayrakDoktora
25Kimya Çağatay DengizYüksek Lisans
26Kimya MühendisliğiHalime Gül ÖzerYüksek Lisans
27Maden MühendisliğiHande Seray TaştekinYüksek Lisans
28Maden MühendisliğiMustafa ÇırakDoktora
29Makina MühendisliğiÖzlem DemirkanDoktora
30Makina MühendisliğiMesru AltınözYüksek Lisans
31Makina MühendisliğiYiğit AkkuşLisans Sonrası Doktora
32Metalurji ve Malzeme MühendisliğiFuat ErdenYüksek Lisans
33Metalurji ve Malzeme MühendisliğiŞerif KayaDoktora
34MimarlıkEzgi BalkanayYüksek Lisans
35Mimarlık-RestorasyonZeynep KutluYüksek Lisans
36Mimarlık-RestorasyonÖzge BaşağaçDoktora
37"Ortaöğretim Fen ve Matematik
Alanları Eğitimi
Ömer Faruk İçözYüksek Lisans
38Polimer Bilimi ve TeknolojisiEmine Gül CansuDoktora
39Şehir ve Bölge Planlama-Kentsel TasarımSıla ÖzdemirYüksek Lisans
40Şehir ve Bölge Planlama-Kentsel TasarımDuygu CihangerYüksek Lisans
SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ    
 EABDÖğrencinin Adı SoyadıProgramı
1Asya Çalışmaları Zeynep DumanYüksek Lisans
2Avrasya Çalışmaları Aslı Irmak Özden Yüksek Lisans
3Avrupa BütünleşmesiZeynep AkalınYüksek Lisans
4Beden Eğitimi ve SporFatemeh AslanzadehDoktora
5Bilim ve Teknoloji PolitikalarıHande EryılmazDoktora
6Eğitim Programları ve Öğretim Koray KasapoğluDoktora
7Eğitim Programları ve Öğretim Özlem Erden Yüksek Lisans
8İktisatRengin Meryem AyhanYüksek Lisans
9İlköğretimÇağla Şendil ÖnerenDoktora
10İlköğretim Fen ve Matematik EğitimiMustafa Buğra AkgülYüksek Lisans
11İngiliz Edebiyatı Fatma Tuba KorkmazDoktora
12İşletmeHanife Yeşim AydınLisans Sonrası Doktora
13İşletmeİpek MeteYüksek Lisans
14İşletmeUmut TüreliYüksek Lisans
15Karşılaştırmalı Sosyal BilimlerTimothy Michael KryaninkoYüksek Lisans
16"Kentsel Politika Planlaması
ve Yerel Yönetimler
Ayşe TatlıYüksek Lisans
17Medya ve Kültürel Çalışmalar Nadejda DimciogloYüksek Lisans
18Mimarlık Tarihi Martina BeckerDoktora
19Mimarlık Tarihi Rabela Junejo Yüksek Lisans
20Okul Öncesi EğitimiZişan GünerYüksek Lisans
21Ortadoğu ÇalışmalarıBerrak Kekeç Yüksek Lisans
22PsikolojiBeyza ÜnalYüksek Lisans
23PsikolojiTuğba YılmazYüksek Lisans
24PsikolojiCanan Çolak BüyükaşıkDoktora
25Rehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkEda ÇürükvelioğluYüksek Lisans
26Siyaset Bilimi ve Kamu YönetimiRafet UçkanYüksek Lisans
27SosyolojiGülçin ConYüksek Lisans
28Sosyoloji Nazım Arda ÇağdaşDoktora
29Uluslararası İlişkilerCanset Jansel BaranYüksek Lisans
30Uluslararası İlişkilerAli Onur TepeciklioğluDoktora
31Uluslararası İlişkilerGizem Asma Yüksek Lisans
32Yerleşim ArkeolojisiAslı Sabire OflazDoktora
33Yöneticiler için İşletmeİdil EmirhanoğluYüksek Lisans
DENİZ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ   
 EABDÖğrencinin Adı SoyadıProgramı
1Fiziksel OşinografiAnıl AkpınarDoktora
ENFORMATİK ENSTİTÜSÜ    
 EABDÖğrencinin Adı SoyadıProgramı
1Bilişim SistemleriEbru GökalpDoktora
2Bilişsel BilimlerŞeyma KoçYüksek Lisans
3Modelleme ve SimülasyonGamze Lal BozgeyikliYüksek Lisans
4Modelleme ve SimülasyonEvren Can BozgeyikliYüksek Lisans
UYGULAMALI MATEMATİK ENSTİTÜSÜ    
 EABDÖğrencinin Adı SoyadıProgramı
1Bilimsel HesaplamaAyşe SarıaydınDoktora
2KriptografiPınar ÇomakYüksek Lisans

RİO+20 ZİRVESİ

20-22 Haziran 2012 tarihleri arasında Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek olan Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı’nda (Rio+20 Zirvesi) Türkiye’yi temsil edecek “Türkiye’de Sürdürülebilir ve Yeşil Ekonomi Alanında En iyi Uygulamalar” belirlenmiştir.
Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’nin katılımlarıyla, 181 başvuru içinden sadece 3 uygulama başarılı bulunarak Rio de Janeiro’da sergilenmek üzere seçilmiştir.
Bu üç uygulamadan bir tanesi Üniversitemiz Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Celal Gökçay’ın ODTÜ Teknokent için tasarımını yaptığı ve kullanımda olan “ODTÜ Teknokent Membran Arıtma Tesisi” projesidir. Prof.Dr. Celal Gökçay’ı kutlar, Rio de Janeiro’da da en iyi şekilde temsil edileceğimiz inancıyla başarılar dileriz.


BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI

30 Nisan 2012 tarihinde Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından duyurusu yapılan "METU Student Information System" (METU-SIS(1.0)) projesinin 1 aylık pilot uygulama dönemi tamamlanmıştır. 30 Mayıs 2012 tarihi itibari ile "Not Girisi" modulu devreye alınarak açılışı yapılmış bulunmaktadır.

METU-SIS(1.0) arayüzüne https://sis.metu.edu.tr adresinden merkezi kullanıcı kodu ve şifrenizle giriş yaparak ulaşmak mümkün olup, yorum ve görüşlerinizi her sayfanın sağ alt köşesinde bulunan "Geri Bildirim Gönder" düğmesini kullanarak iletebilirsiniz.


Kampus İçi Ring Seferleri Takip Sistemi

Üniversitemiz kampus içi ring seferleri yapan otobüslerimizin o andaki konumlarını ve çeşitli duraklara tahmini varış saatlerini gösteren web sayfası http://ring.metu.edu.tr adresinde hizmete sunulmuştur.
Hizmetin kullanımına yönelik özet bilgi de http://ring.metu.edu.tr/usage/ adresinde yer almaktadır. Bu çalışmanın bir devamı olarak, duraklara konulacak QR plakalarını tarayacak akıllı telefonlarla o durağa ring otobüsünün ne zaman geleceğini görmek de mümkün olacaktır. Bu çalışma ve sistemde yapılacak diğer yenilikler zaman içinde ayrıca duyurulacaktır.


ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI
BÖLÜMܒNDEN ÇALIŞTAY

Design Turkey Kavramsal Tasarım Ödülünün 2012 yılı teması olan “Biyomimikri: Doğadan Öğrenen Tasarım” yaklaşımını deneyimlemek amacıyla ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü bir çalıştay düzenliyor. “Doğadan Öğrenen Sürdürülebilir Tasarım” başlıklı tek günlük çalıştayda, katılımcılar, doğadaki biçim, süreç, sistem ve stratejileri model alarak tasarım yapma yaklaşımı konusunda bilgilenme ve bir uygulama çalışması yapma fırsatı bulacaklar. Herkese açık ve ücretsiz olan çalıştay, farklı disiplinlerden katılımı destekliyor.

Tarih: 07 Haziran 2012 Perşembe, 09.00-18.00
Yer: ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, 33 no`lu stüdyo
Yürütücüler: Yekta Bakırlıoğlu, Dr. Çağla Doğan, Dr. Fatma Korkut


kültürel etkinlikler Başa Dön

KLASİK-FLAMENKO-POP VE ELEKTRO GİTAR KURSU

ODTÜ Öğrenci, Personel ve Personel çocukları için Klasik-Flamenko-Pop ve Elektro Gitar kurslarına yeni kayıtlar devam etmektedir.

Ders ücretleri:
2 kişilik grup 90,00 TL/Ay
3 kişilik grup 65,00 TL/Ay
4 kişi ve üzeri 50,00 TL/Ay
Aylık 4 saat ders (ders süresi 60 dk.)

Hafta içi ve hafta sonu gruplandırma taleplere göre yapılacaktır, kurs ücretlerinin %30’u Burs Fonu’na aktarılacaktır.
Yer: A4 Barakası

Başvuru : Kültür İşleri Müdürlüğü
Tel : 210 21 51
Not: Gitarı olmayan kursiyerler için eğitmen tarafından sağlanacak ödünç gitar, kurs sonuna kadar öğrencide kalacaktır. (Aylık 15 TL)
Kursiyerlerin tercih edecekleri gün ve saatleri kursa başlamadan önce eğitmene telefonla bildirmeleri gerekmektedir.
Ödünç gitar ve kurs saatleri için tel : 0532 314 52 49
Gitar öğretmeni Aktan ODABAŞI , Trinity College of Music gitar bölümü diplomalıdır. TV’de solo gitarist olarak çalmış, gitar resitalleri vermiş, sayısız gitar öğrencisini eğitmiştir.



ODTÜ ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI BÖLÜMÜ
MEZUNİYET PROJELERİ SERGİSİ

Bu yıl onbirincisini düzenlediğimiz ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencilerinin mezuniyet projeleri sergisi 5-8 Haziran 2012 tarihleri arasında ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşecektir. Bu yılki sergi kapsamında ayrıca son sınıf öğrencilerimizin özel temalı endüstri destekli projelerini de izleyebilirsiniz.

Yıl sonu sergimizi ve kokteylimizi onurlandırmanızı dileriz.

 

Program
5 Haziran 2012 Salı, 9:30 - 17:30  Sergi ve Jüri
18:00 - 20:00  Açılış Kokteyli
6 Haziran 2012 Çarşamba, 9:30 - 17:30 Sergi ve Jüri
7 Haziran 2012 Perşembe, 9:30 - 17:00   Sergi
8 Haziran 2012 Cuma,  9:30 - 13:30 Sergi


KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ
HAZİRAN AYI ETKİNLİKLERİ

4 Haziran 2012 
Gala Programı
Özel Yüce Okulları
Kemal Kurdaş Salonu/10.00-22.00

5 Haziran 2012 
ODTU Mezunları Türk Müziği Korosu Konseri
ODTU Mezunlar Derneği
Kemal Kurdas Salonu/19.00

5-7 Haziran 2012 
Mezuniyet Projeleri Sergisi
Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
Büyük Fuaye/09:00-17:00

6 Haziran 2012 
Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması
Fen Bilimleri Enstitüsü
Kemal Kurdaş Salonu /09.00-18.00

8 Haziran 2012 
“Tiyatro ve Şiir Gecesi”
ODTÜ Türk Dili Bölümü Etkinliği
KKM-A Salonu/19.00 (ücretsiz)


ODTÜ REKTÖRLÜK KOROSU

ŞEF COŞKUN AÇIKGÖZ YÖNETİMİNDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ “BİR BAŞKA EDA” AVNİ ANIL ÖZEL KONSERİ

Tarih: 14 Haziran 2012 Saat: 20:30 Yer: KKM-Kemal Kurdaş Salonu



VEFAT

Jeoloji Mühendisliği Bölümü emekli öğretim üyelerinden Prof.Dr. Göksenin Eseller, 26 Mayıs 2012 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Kimya Mühendisliği Bölümü kimyagerlerinden Gülten Orakçı’nın babası Hasan Kılıç, 28 Mayıs 2012 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

İnşaat Mühendisliği Bölümü teknisyenlerinden Necdet Aydoğan ve İsmail Aydoğan’ın anneleri Gürcü Aydoğan, 30 Mayıs 2012 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

sportif etkinlikler Başa Dön

SERBEST DALIŞ DİNAMİK VE STATİK APNEA TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

26-27 Mayıs 2012 tarihlerinde Çorum'da Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen “Serbest Dalış Dinamik ve Statik Apnea Türkiye Şampiyonası” na üniversitemiz Serbest Dalış Takımı da katılmıştır.

Şampiyonada;
Dinamik Apnea Takım sıralaması’nda;
ODTÜ SAS Kadın Takımımız Türkiye 1.si
ODTÜ SAS Erkek Takımımız Türkiye 2.si olmuştur.

Dinamik Apnea Bireysel sıralamada;

Kadınlarda;
ODTÜ SAS sporcumuz Derya Can Pamuk Türkiye 1.si
ve Bilge Çıngıgiray Aydın  Türkiye 2.si olmuştur.

Statik Apnea Takım sıralaması’nda;
ODTÜ SAS Kadın Takımımız Türkiye 1.si
ODTÜ SAS Erkek Takımımız Türkiye 2.si olmuştur.

Statik Apnea Bireysel sıralamada;
Kadınlarda;
ODTÜ SAS sporcumuz Bilge Çıngıgiray Aydın Türkiye 1.si olmuş ve aynı zamanda Türkiye Rekoru kırmıştır.
Derya Can Pamuk Türkiye 2.si olmuştur.


Başa Dön

This week, Bu Hafta has been visited times.
Please send any comments, contributions and feedback to Webadm.

<