Yönetim Kurulu Kararları
Atamalar
Bilimsel Yayınlar
Yurtdışı Görevlendirmeler
Bilimsel Toplantılar
Haberler
Sportif Etkinlikler
Sosyal Tesisler Müdürlüğü
eski sayilar

yönetim kurulu kararları Başa Dön

Mimarlık Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. T. Elvan Altan, Profesörlüğe yükseltildi ve Profesör kadrosuna atandı.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Canan Aslan Akman, Doçent kadrosuna atandı.


atamalar Başa Dön

Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı’na, 13 Şubat 2015 tarihinden itibaren Prof.Dr. Ersan Akyıldız yeniden atandı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı’na, 13 Şubat 2015 tarihinden itibaren Prof.Dr. Özlem Yılmaz atandı.

İşletme Bölümü Başkanlığı’na, 16 Şubat 2015 tarihinden itibaren Prof.Dr. Ramazan Sarı atandı.


bilimsel yayınlar Başa Dön

MAKALE

UNSEVER, Y.S., MATSUMOTO, T., ÖZKAN, M.Y. “Numerical analyses of Load Tests on Model Foundations in Dry Sand.” Journal of Computer and Geotechnics, 63, 255-266. 2015

MYROSHNYCENKO, V., RAY, N., LEHMANN, A., GİULİANİ, G., KİDEYS, A.E., WELLER, P., TEODOR, D., “Environmental data Gaps in Black Sea Catchment Countries: INSPIRE and GEOSS State of Play” Environmental Science & Policy, 46 ,13-25, February 2015.


yurtdışı görevlendirmelerBaşa Dön

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Meliha Altunışık, Prof.Dr. Faruk Yalvaç ve Prof.Dr. Ahmet Nuri Yurdusev, 18-21 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen “The 56th ISA Annual Convention” adlı konferansa bildiri sunmak üzere ABD’ye gideceklerdir.

Mimarlık Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Elvan Altan, 18-23 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen “EAHN-European Architectural History Network Annual Business Meeting” adlı toplantıya katılmak üzere İspanya’ya gidecektir.

Biyoloji Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Meryem Beklioğlu Yerli, 22-27 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen “2015 Aquatic Sciences Meeting” adlı toplantıya katılmak üzere İspanya’ya gidecektir.

Maden Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. N.Emre Altun, 17 Şubat 2015 tarihinde düzenlenen tez savunması için dışarıdan jüri üyesi olarak katılmak ve Horizon 2020 kapsamındaki çağrılara proje önerisi hazırlamak üzere İngiltere’ye gidecektir.

Yabancı Diller Eğitimi Bölümü öğretim görevlilerinden Dr. Deniz Şallı Çopur, 21-22 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen “ELT Ireland Conference: Destination Education: The Next Step in a Connected World for ELT Managers, Teachers and Learners” adlı toplantıya bildiri sunmak üzere İrlanda’ya gidecektir.

Temel İngilizce Bölümü okutmanlarından Zeynep Nur İşler, 20-21 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen “TexFLEC 2015” adlı toplantıya bildiri sunmak üzere ABD’ye gidecektir.

Kimya Bölümü araştırma görevlilerinden Emrah Yıldırım, 22-26 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen “European Winter Conference on Plasma Spectrochemistry” adlı konferansa bildiri sunmak üzere Almanya’ya gidecektir.


bilimsel toplantılarBaşa Dön

21 Şubat 2015

Biyoloji ve Genetik Topluluğu’nca, “9. Aykut Kence Evrim Konferansı” düzenlenmiştir. Etkinlik programı ve konuşmacılar ile ilgili bilgiler aşağıdaki linktedir.
http://biyogen.metu.edu.tr/9akek/


haberlerBaşa Dön

TEZ SAVUNMALARI

Matematik Bölümü doktora öğrencisi Tuba Ceylan,"The Relativistic Burgers Equation on a Friedmann-Lemaitre-Robertson - Walker (FLRW) Background and its Finite Volume Approximation" konulu tezini, 16 Şubat 2015 tarihinde saat 11.00'de Gündüz İkeda Seminer Odası'nda savunacaktır.


İnşaat Mühendisliği Bölümü doktora öğrencisi Yeşim Sema Ünsever, "An Experimental Study on Static and Dynamic Behavior of model pile Foundations" konulu tezini 18 Şubat 2015 tarihinde İnşaat Mühendisliği Bölümü K1-106 nolu konferans odasında saat 10.30' da savunacaktır.DUYURU

Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nce, 1988 yılından bu yana her hafta düzenli olarak yayınlanan “Bu Hafta Bülteni” Üniversitemizde yapılan her türlü bilimsel, kültürel ve sportif etkinliklerin Üniversite içinde ve dışında duyurulmasını sağlamaktadır.

Bülten ODTÜ web sayfasında da yer almakta ve 2700 adet basılarak posta ile de gönderilmektedir. Ayrıca isteyenlere e-posta ile de iletilmektedir.

Bülten, Dini Bayramlarda iki hafta birleştirilerek çıkarılmakta ve birleştirileceği haftalar genel duyuruda ayrıca yayınlanmaktadır.

Aşağıda başlıkları belirtilen konulardaki etkinliklerinizin veya bu konuların dışında çıkmasını istediğiniz haberlerin bültende yer alması için; halkilis@metu.edu.tr veya aylayil@metu.edu.tr adreslerine yayın haftasından önceki Çarşamba günü saat 16.00’ya kadar gönderilmesi konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla.

Gülhan Yüksel
Genel Sekreter Yardımcısı


*ATAMALAR
(Dekan, Dekan Yardımcıları, Bölüm Başkanı, Bölüm Başkan Yardımcılarının atanmalarında yapılan değişikliğin yukarıda belirtilen adreslere gönderilmesi veya 2139 nolu telefona mutlaka bildirilmesi)

*BİLİMSEL YAYINLAR (Makale, kitap)

*YURT DIŞI GÖREVLENDİRMELER

*BİLİMSEL TOPLANTILAR (Konferans, kongre, seminer, çalıştay, vb.)

*HABERLER (Tez savunmaları, ödül yazıları vb..)

*KÜLTÜR-SANAT ETKİNLİKLERİ

*SPOR ETKİNLİKLERİ

*ODTÜ PERSONELİNCE DÜZENLEN ETKİNLİK PROGRAMLARI

*EĞİTİM PROGRAMLARI (SEM ve diğer birimler tarafından)

*VEFAT, EVLİLİK, DOĞUM HABERLERİ

*KİRALIK, SATILIK, GAYRİMENKUL DUYURULARI
(Bu ilanların Sosyal Tesisler Müdürlüğü’ne iletilmesi gerekmektedir. 3610-3611)


kültürel etkinliklerBaşa Dön

KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ
ETKİNLİKLERİ

19 Şubat 2015
“ODTÜ Rektörlük Korosu Konseri”
ODTÜ Rektörlük Korosu
Kemal Kurdaş Salonu / 20:00

19-26 Şubat 2015
“Balıkesir Sındırgı El Dokuma Halı-Kilim Sergisi”
Mustafa Tutuş
Faculty Club Koridoru / 10:00-17:00

23 Şubat 2015
“Hüsnü Arkan-Birsen Tezer Konseri”
Gişe Organizasyon
Kemal Kurdaş Salonu / 20:30

25 Şubat 2015
“Ferhangi Şeyler Tiyatro”
Aysa Organizasyon
Kemal Kurdaş Salonu / 20:00

26 Şubat 2015
“Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu, Bülent Ortaçgil Konseri”
Sayı Organizasyon
Kemal Kurdaş Salonu / 20:30

27 Şubat 2015
“Acı tatlı Aşk” Tiyatro Oyunu
Sayı Organizasyon
Kemal Kurdaş Salonu / 20:30
VEFAT

Psikoloji Bölümü öğretim üyesi ve Rektör Danışmanı Prof.Dr. Belgin Ayvaşık’ın babası Hüseyin Ziya Ayvaşık, 11 Şubat 2015 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Yurtlar Müdürlüğü personeli Ahmet Uysal’ın babası Mustafa Uysal, 8 Şubat 2015 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.


sportif etkinliklerBaşa Dön

SUALTI HOKEYİ

Sualtı Hokeyi Büyükler 1.Lig Türkiye Şampiyonası, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından 29 Ocak-1 Şubat 2015 tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenmiştir. Daha önce üst üste 5 kez şampiyon olan ODTÜ SAS Erkek Takımı, 6. şampiyonluk kupasını hiç yenilgi almadan kazanmıştır.

Sporcularımızı, Topluluk Danışmanı Sayın Levent Ucuzal’ı ve bu başarıda katkısı olan Üniversitemiz çalışanlarını ve ODTÜ Spor Kulübü’nü kutlar, başarılarının devamını dileriz.


sosyal tesisler müdürlüğü

KONUT HABERLERİ

KİRALIK DAİRELER

*Relax Eryaman Sitesi’nde, merkezi ısıtmalı, kapalı yüzme havuzlu, fitness salonlu, güvenlikli, metroya yakın, 1+1 daire. Tel: 0532 161 33 03

TÜM KONUT HABERLERİ İÇİN 3610-3611KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI
NEW ARRIVALS

ODTÜ Kütüphanesine yeni gelen kitapların listesi aylık olarak WEB sayfamızda New Arrivals başlığı altında yayınlanmaktadır.

Kütüphaneye alınmasını istediğiniz kitaplar için http://library.metu.edu.tr/acquire sayfasını ziyaret ediniz.


Başa Dön

Please send any comments, contributions and feedback to Webadm.

<