Yönetim Kurulu Kararları
Atamalar
Bilimsel Yayınlar
Yurtdışı Görevlendirmeler
Bilimsel Toplantılar
Haberler
Sportif Etkinlikler
Sosyal Tesisler Müdürlüğü
eski sayilar

bilimsel yayınlar Başa Dön

MAKALE

GEDİKLİ, B., BALABAN, O. "An Evaluation of Local Policies and Actions that Address Climate Change in Turkish Metropolitan Cities." European Planning Studies, 26 (3), 458-479. 2018.


yurtdışı görevlendirmelerBaşa Dön

İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. İ. Özgür Yaman, 22-23 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenen “International Technical Programme Committee Meeting on 13th Concrete Pavements Congress” adlı toplantı ve kongreye katılmak üzere Almanya’ya gidecektir.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Cengiz Beşikçi, 26 Ocak-1 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen “SPIE Photonics West” adlı konferansa katılmak üzere ABD’ye gidecektir.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. İsmail H. Tuncer, 28 Ocak-3 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen “ERASMUS+Staff Mobility for Teaching” Erasmus Hakemliliği kapsamında Avusturya’ya gidecektir.

Fizik Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mehmet T. Zeyrek, 29-31 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenen “654002-ENSAR2 Project Review” kodlu proje toplantısına katılmak üzere Belçika’ya gidecektir.

Fizik Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Seçkin Kürkçüoğlu, 22-26 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Quantum Physics: Fields, Particles and Information Geometry” adlı konferansa bildiri sunmak üzere İrlanda’ya gidecektir.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Umut Örgüner, 25-27 Ocak 2018 tarihleri arasında Karlsruhe Institute of Technology’de doktora tez savunma jürisine katılmak üzere Almanya’ya gidecektir.

Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. H. Mecit Öztop, 27 Ocak-2 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Conference on NMR Relaxometry and Related Methods” adlı konferansa ve komite toplantısına katılmak üzere İtalya’ya gidecektir.

Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Y. Doç. Dr. Zöhre Kurt, 24 Ocak-7 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen Florida State University, Urban Risk Center işbirliği ile yürütmekte olduğu proje kapsamında örnekleme almak, toplantılara katılmak ve data almak üzere Panama’ya gidecektir.

Temel İngilizce Bölümü öğretim görevlilerinden Feyza Saltan, 22-26 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenen Job Shadowing at the Language Centre of Cambridge University’de iş başı gözlem yapmak üzere Birleşik Krallık’a gidecektir.

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü araştırma görevlilerinden Aynur Uluç, 23 Ocak 2018 tarihinde düzenlenen “Safeguarding Cultural Heritage from Natural and Man-Made Disasters” adlı konferansa katılmak üzere Avusturya’ya gidecektir.


haberlerBaşa Dön


YARIŞMA HAKKINDA
(https://ncc.metu.edu.tr/tr/yesilbeyin)


Dünyamızın 21. yüzyıldaki en önemli ihtiyaçlarına çözüm üretmek amacıyla Orta Doğu’da kurulmuş özel bir akademik program olan ODTÜ KKK Sürdürülebilir Çevre ve Enerji Sistemleri Yüksek Lisans Programı çalışmaları sonucunda 2017'de kurulan Sürdürülebilirlik Merkezi (SürMer) Yılın Yeşil Beyni Yarışmasını gururla sunar.

Yılın Genç Yeşil Beyni Yarışması liseli öğrencilerden başvuru kabul etmektedir. Yarışma aynı zamanda Uluslararası Kavram Proje Yarışması (ICPC) olarak da bilinmekte ve özgün kavramları ön plana çıkarmaktadır. İlgilenen yarışmacıların önce iki kişilik bir takım oluşturması, Yaşamsal Üçlü ile ilgili bir sürdürülebilirlik sorununa çözüm oluşturabilecek özgün bir kavram geliştirmesi ve bu kavramı verilen ICPC kılavuzuna göre düzenlenmiş, bin kelimeden az Türkçe veya İngilizce bir bildiri ile anlatmaları beklenmektedir. Hedef alınan problemin, kurgulanan kavramsal sistem veya işlem akışı çözümünün anlatımında kısıtlı sayıda şekil ve tablo kullanılabilecektir. Web ortamında toplanacak proje bildirileri, bir jüri paneli tarafından aşağıdaki ölçütler çerçevesinde değerlendirilecektir:

1- Problemin Sürdürülebilirlikle İlişkisi,
2- Kavram Çözümün Özgünlüğü, Yapılabilirliği ve Etkinlik Derecesi,
3- Yazı ve Çizim Kalitesi.

Yılın Yeşil Beyni Yarışması üniversiteli öğrencilerden başvuru kabul etmektedir. Yarışma aynı zamanda Uluslararası Proje Yarışması (IPC) olarak da bilinmekte ve fizibilite analizine tabi tutulmuş özgün fikirleri ön plana çıkarmaktadır. İlgilenen yarışmacıların önce bireysel veya iki kişilik bir takım oluşturması, Yaşamsal Üçlü ile ilgili bir sürdürülebilirlik sorununa çözüm oluşturabilecek özgün proje geliştirmesi, fizibilite analizini tamamlaması ve projeyi verilen IPC kılavuzuna göre düzenlenmiş, iki bin kelimeden az İngilizce bir bildiri ile anlatmaları beklenmektedir. Hedef alınan problemin, kurgulanan sistem veya işlem akışı çözümünün anlatımında kısıtlı sayıda şekil ve tablo kullanılabilecektir. Web ortamında toplanacak proje bildirileri, bir jüri paneli tarafından aşağıdaki ölçütler çerçevesinde değerlendirilecektir:

1- Problemin Sürdürülebilirlikle İlişkisi,
2- Kavram Çözümün Özgünlüğü, Yapılabilirliği ve Etkinlik Derecesi,
3- Analizle veya Deneysel Yöntemle Yapılmış Fizibilite Çalışması,
4- Yazı ve Çizim Kalitesi.


Uluslararası Kavram Proje ve Uluslararası Proje yarışmalarından beşer finalist takım Ekim 2018'da projelerini jüri önünde sunmak üzere ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’na tüm masrafları tarafımızdan karşılanmak üzere davet edileceklerdir. Birinci gelen üniversite takım üyeleri “Yılın Yeşil Beyni, 2018” ünvanını, birinci gelen lise takım üyeleri “Yılın Genç Yeşil Beyni, 2018” ünvanını kazanacaklardır. Yarışma finalistleri rehberli bir Kuzey Kıbrıs turuna katılacaklardır. Birinci, ikinci ve üçüncü olan takımlara para ödülü verilecektir. (Ödüle hak kazanabilmek için gurup üyelerinden ikisinin de jüri önünde sunum yapması gerekmektedir.)

Yetenekli lise ve üniversite öğrencilerini bu yarışmaya katılmaya ve güzel dünyamıza sürdürülebilir bir gelecek sağlamak için fikirlerini sunmaya davet ediyoruz.ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ
1. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU ÇAĞRISI VE GÜNDEMİODTÜ Spor Kulübünün, 1.Olağanüstü Genel Kurulu aşağıda belirtilen gündem maddeleri gereğince, 26 Ocak 2018 Cuma günü, ODTÜ Kültür ve Kongere Merkezi D salonunda saat:18.00’de yapılacaktır. İlk toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadığı taktirde, ikinci toplantı, 02 Şubat 2018 Cuma günü, aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır.

Genel Kurul üyelerine ilanen duyurulur.

ODTÜ SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

GÜNDEM
Gündem Maddesi 1 : Açılış, saygı duruşu ve İstiklal marşı.

Gündem Maddesi 2 : Genel Kurul Başkanlık Divanının oluşturulması, Divan kuruluna yetki verilmesi, Gündemin okunması ve oylanması.

Gündem Maddesi 3 : Yönetim Kurulunun, 2015-2016-2017 yılları faaliyet raporunun okunması, müzakeresi ve oylanarak ibrası.

Gündem Maddesi 4 : 2015-2016-2017 yılları mali tabloların okunması ve oylanarak ibrası.

Gündem Maddesi 5 : Denetim Kurulu raporunun okunması, müzakeresi ve oylanarak ibrası.

Gündem Maddesi 6 : Taşınmaz veya taşınır mal alımı satımı, kiralanması veya kiraya verilmesi için Yönetim Kuruluna yetki verilmesi.

Gündem Maddesi 7 : Federasyonların ve Üst Kurulların, Genel ve Mali Kurullarında Derneği temsil edecek delegelerinin belirlenmesi.

Gündem Maddesi 8 : Dernek Başkan Adaylarının; Yönetim ve Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin listelerinin Divan Başkanlığına verilmesi ve listelerin ilanı.

Gündem Maddesi 9 : Başkan adaylarının konuşması.

Gündem Maddesi 10 : Dernek Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin seçimi.

Gündem Maddesi 11 : Oylamanın tamamlanması, oyların tasnifi, ve seçim sonucunun açıklanması.

Gündem Maddesi 12 : Dilek ve temenniler.

Gündem Maddesi 13 : Kapanış.kültürel etkinliklerBaşa Dön


KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ
OCAK AYI ETKİNLİKLERİ

31 Ocak 2018
“Bir Baba Hamlet” Tiyatro Oyunu
Roots Sanat
Kemal Kurdaş Salonu / 20.00 

VEFAT

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği emekli personeli İsmet Talu, 28 Aralık 2017 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.


sosyal tesisler müdürlüğü

KONUT HABERLERİ

KİRALIK DAİRELER

*Çiğdem Mahallesi 1586. Sokak’ta, ısı yalıtımlı, kombili, 4+1 daire. Tel: 0532 446 79 75
*ODTÜ A4 Kapısı yakınında, kombili, bakımlı, 4+1 daire. Tel: 0532 500 29 36
*Mustafa Kemal Barış Sitesi’nde, 4+1, tripleks villa. (2000 TL.) Tel: 0532 445 72 61
*Yenimahalle Kordon boyu Caddesi’nde, 3+1, kombili daire. Tel: 0537 386 85 90


SATILIK DAİRELER

*Gölbaşı Ankara Üniversitesi Kampüsü yakını Şenpınar Sitesi’nde, yapılı, tripleks villa. Tel: 0530 610 68 72
*ODTÜ Çamlık Sitesi’nde, yapılı, tripleks villa. Tel: 0530 610 68 72


TÜM KONUT HABERLERİ İÇİN 210 36 10 - 11


Başa Dön

Please send any comments, contributions and feedback to Webadm.