Yönetim Kurulu Kararları
Atamalar
Bilimsel Yayınlar
Yurtdışı Görevlendirmeler
Bilimsel Toplantılar
Haberler
Sportif Etkinlikler
Sosyal Tesisler Müdürlüğü
eski sayilar

yurtdışı görevlendirmelerBaşa Dön

Mimarlık Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Zeynep Mennan, 26-29 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Practice Research Symposium” adlı sempozyuma ve doktora tez jürisine jüri üyesi” olarak katılmak üzere İspanya’ya gidecektir.

İktisat Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Erkan Erdil, 27 Nisan 2018 tarihinde düzenlenen “FEUTURE Synthesis Workshop”a katılmak üzere Belçika’ya gidecektir.

Matematik Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Eduard Emelyanov, 29 Nisan- 5 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Recent Advances in Banach Lattices” adlı konferansa bildiri sunmak üzere Meksika’ya gidecektir.

Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Çiğdem Haser, 23-26 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen University of Turku’da ders vermek ve Proje Önerisi Geliştirme Toplantısı’na katılmak üzere Finlandiya’ya gidecektir.

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğretim üyesi Mert Efe, araştırma görevlilerinden Baran Güler ve Makina Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim üyelerinden Ulaş Yaman, 23-25 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen “21st International ESAFORM Conference on Material Forming” adlı konferansa bildiri sunmak üzere İtalya’ya gideceklerdir.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğretim üyesi Gökhan Muzaffer Güvensen, 23-27 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen “2018 IEEE Radar Conference” adlı konferansa bildiri sunmak üzere ABD’ye gidecektir.

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğretim üyesi Batur Ercan, 25-27 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Scandinavian Society for Biomaterials Annual Conference” adlı konferansa bildiri sunmak üzere İsveç’e gidecektir.

Yabancı Diller Eğitimi Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğretim üyesi Müge Gündüz, 28-29 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen “6th International Conference on Advances in Social Science, Economics and Management Study-SEM 2018” adlı konferansa bildiri sunmak üzere İsviçre’ye gidecektir.

Makina Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğretim üyesi Ulaş Yaman, 28 Nisan- 1 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenen “ODTÜ-KKK SEES Bahar 2018 Seminer dizisinde” seminer vermek üzere KKTC’ye gidecektir.

İnşaat Mühendisliği Bölümü araştırma görevlilerinden Hacı Hüseyin Erol, 23-25 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen “COBRA 2018 Conference” adlı konferansa bildiri sunmak üzere İngiltere’ye gidecektir.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü araştırma görevlilerinden Ziya Gülgün, 25-28 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Doktora Görüşmesi” yapmak üzere İsveç’e gidecektir.


haberlerBaşa Dön

ÖDÜL TÖRENİ

2017-2018 Ders Yılı 1. Döneminde göstermiş oldukları üstün başarı nedeniyle “DOÇ. DR. BÜLENT KERİM ALTAY” ödülünü almaya hak kazanan Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizin isimleri aşağıda verilmiştir. Ödül Töreni 27 Nisan 2018/Cuma günü Saat 12.45’te D-231 No’lu Prof. SEVİM TAN AMFİSİ’nde yapılacaktır.
Tüm öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve idari personelimiz davetlidir.
EEMB

Ödül Alacak Öğrencilerimiz

Alkım Berke BOZKURT
Mert Bora DOĞAN
Gizem YÜCE
Berivan IŞIK
Furkan KOLTUK
Can LİVANELİOĞLU
Batu Mehmet ÖZTÜRKLER
Canberk SÖNMEZ
Mert ŞİŞMAN
Fatih YAZICI
Yıldırım Batuhan YILMAZ
İris ÇELEBİ
Yasemin ENGÜR
Haluk Aral HEKİMOĞLU
Berk İSKENDER
Mert KARAÇELEBİ
Celal KAVLAK
Ufuk SOYLU
Tayfun TATAR
Ulaş TOPÇUOĞLUI. ULUSLARARASI EFEMERA ÇALIŞMALARI SEMPOZYUMU

YARIŞMA HAKKINDA
(https://ncc.metu.edu.tr/tr/yesilbeyin)

Başvurular (5 Ocak - 25 Mayıs 2018)


Dünyamızın 21. yüzyıldaki en önemli ihtiyaçlarına çözüm üretmek amacıyla Orta Doğu’da kurulmuş özel bir akademik program olan ODTÜ KKK Sürdürülebilir Çevre ve Enerji Sistemleri Yüksek Lisans Programı çalışmaları sonucunda 2017'de kurulan Sürdürülebilirlik Merkezi (SürMer) Yılın Yeşil Beyni Yarışmasını gururla sunar.

Yılın Genç Yeşil Beyni Yarışması liseli öğrencilerden başvuru kabul etmektedir. Yarışma aynı zamanda Uluslararası Kavram Proje Yarışması (ICPC) olarak da bilinmekte ve özgün kavramları ön plana çıkarmaktadır. İlgilenen yarışmacıların önce iki kişilik bir takım oluşturması, Yaşamsal Üçlü ile ilgili bir sürdürülebilirlik sorununa çözüm oluşturabilecek özgün bir kavram geliştirmesi ve bu kavramı verilen ICPC kılavuzuna göre düzenlenmiş, bin kelimeden az Türkçe veya İngilizce bir bildiri ile anlatmaları beklenmektedir. Hedef alınan problemin, kurgulanan kavramsal sistem veya işlem akışı çözümünün anlatımında kısıtlı sayıda şekil ve tablo kullanılabilecektir. Web ortamında toplanacak proje bildirileri, bir jüri paneli tarafından aşağıdaki ölçütler çerçevesinde değerlendirilecektir:

1- Problemin Sürdürülebilirlikle İlişkisi,
2- Kavram Çözümün Özgünlüğü, Yapılabilirliği ve Etkinlik Derecesi,
3- Yazı ve Çizim Kalitesi.

Yılın Yeşil Beyni Yarışması üniversiteli öğrencilerden başvuru kabul etmektedir. Yarışma aynı zamanda Uluslararası Proje Yarışması (IPC) olarak da bilinmekte ve fizibilite analizine tabi tutulmuş özgün fikirleri ön plana çıkarmaktadır. İlgilenen yarışmacıların önce bireysel veya iki kişilik bir takım oluşturması, Yaşamsal Üçlü ile ilgili bir sürdürülebilirlik sorununa çözüm oluşturabilecek özgün proje geliştirmesi, fizibilite analizini tamamlaması ve projeyi verilen IPC kılavuzuna göre düzenlenmiş, iki bin kelimeden az İngilizce bir bildiri ile anlatmaları beklenmektedir. Hedef alınan problemin, kurgulanan sistem veya işlem akışı çözümünün anlatımında kısıtlı sayıda şekil ve tablo kullanılabilecektir. Web ortamında toplanacak proje bildirileri, bir jüri paneli tarafından aşağıdaki ölçütler çerçevesinde değerlendirilecektir:

1- Problemin Sürdürülebilirlikle İlişkisi,
2- Kavram Çözümün Özgünlüğü, Yapılabilirliği ve Etkinlik Derecesi,
3- Analizle veya Deneysel Yöntemle Yapılmış Fizibilite Çalışması,
4- Yazı ve Çizim Kalitesi.


Uluslararası Kavram Proje ve Uluslararası Proje yarışmalarından beşer finalist takım Ekim 2018'da projelerini jüri önünde sunmak üzere ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’na tüm masrafları tarafımızdan karşılanmak üzere davet edileceklerdir. Birinci gelen üniversite takım üyeleri “Yılın Yeşil Beyni, 2018” ünvanını, birinci gelen lise takım üyeleri “Yılın Genç Yeşil Beyni, 2018” ünvanını kazanacaklardır. Yarışma finalistleri rehberli bir Kuzey Kıbrıs turuna katılacaklardır. Birinci, ikinci ve üçüncü olan takımlara para ödülü verilecektir. (Ödüle hak kazanabilmek için grup üyelerinden ikisinin de jüri önünde sunum yapması gerekmektedir.)

Yetenekli lise ve üniversite öğrencilerini bu yarışmaya katılmaya ve güzel dünyamıza sürdürülebilir bir gelecek sağlamak için fikirlerini sunmaya davet ediyoruz.TACDAM ETKİNLİKLERİ
“Arkeoloji Konuşmaları”

TACDAM-ODTÜ Arkeoloji Müzesi'nce düzenlenen "Arkeoloji Konuşmaları" etkinliği kapsamında Prof Dr. Suavi Aydın “Arkeoloji Savaşları: Toprak Altından İcat Edilen Kimlikler” başlıklı konuşması ile 25 Nisan Çarşamba, Saat 15:00'da Arkeoloji Müzesi'nde bizlerle olacaktır.ODTÜ MEZUNLARI

ODTÜ'lüler her yerde, hep beraber...

ODTÜ mezunları ile bir arada olmak üzere yeni mezunlar ağımız https://odtum.network adresinde yerinizi alabilirsiniz.kültürel etkinliklerBaşa Dön


KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ
NİSAN AYI ETKİNLİKLERİ

24 Nisan 2018
“Yaşamaya Dair” Tiyatro Oyunu
Aysa Organizasyon
Kemal Kurdaş Salonu /20.00

25 Nisan 2018
“Bir Delinin Hatıra Defteri”
Aysa Organizasyon
Kemal Kurdaş Salonu /20.00

27 Nisan 2018
“Personel Korosu Konseri”
ODTÜ Türk Halk Müziği Personel Korosu
Kemal Kurdaş Salonu /19.00

28 Nisan 2018
“Nilgün Belgün Aşk ve Komedi”
Nes Organizasyon
Kemal Kurdaş Salonu /20.00

29 Nisan 2018
“Şen Makas”
Nes Organizasyon
Kemal Kurdaş Salonu /18.002. BENİM ODTÜM
ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
KISA FİLM/VİDEO YARIŞMASI


İlki 2017 yılında gerçekleştirilen, Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencilerinin ODTܒyü anlatacakları, İkinci “Benim ODTÜM” Kısa Film/Video yarışması 18 Mayıs 2018 tarihinde yapılacaktır. Yarışma, ODTÜ Rektörlüğü adına ODTÜ Görsel-İşitsel Sistemler Araştırma ve Uygulama Merkezi (GİSAM) tarafından organize edilmektedir.
Benim ODTÜM Kısa Film/Video Yarışması’nın amacı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ni öğrencilerinin gözünden tanıtmak aynı zamanda gençlerin sinemayla buluşmasını teşvik etmektir.

Yarışma Takvimi
Başvuruların alınması için son tarih: 27 Nisan 2018
Ön eleme sonuçlarının açıklanması: 7 Mayıs 2018
Ödül Töreni: 18 Mayıs 2018

İletişim
ODTÜ GİSAM, 06800 Ankara
Duyuru ve başvurular için: http://benim.odtu.edu.tr veya http://gisam.metu.edu.trKONSER
“Gelin Canlar Bir Olalım”


ODTÜ Türk Halk Müziği Personel Korosu’nun Şef Mehmet Gürbüz yönetiminde gerçekleştireceği "Gelin Canlar Bir Olalım" konserimize bekliyoruz.

Konuk Sanatçı : Mihriban Türkmen

Tarih  : 27 Nisan 2018 /Cuma
Saat    : 19.30
Yer     : ODTÜ KKM-Kemal Kurdaş Salonu20-29 Nisan 20188

Tiyatro Topluluğunca, “ODTÜ Tiyatro Şenliği” Şenlik’18 düzenlenmiştir.
Yer: Mimarlık Amfisi

PROGRAM

20 Nisan 2018 20.00 ODTÜ Oyuncuları “V. Frank”

21 Nisan 2018
12.00 Seferihisar Belediyesi Tiyatro Toplulukları “Kız Çocuğu”
15.00 Kadıköy Tiyatro Oyuncuları Topluluğu “Şvayk Harikalar Diyarında”
18.30 Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları “Lorca’nın Acıklı Güldürüsü”
20.30 Tiyatro TEM

22 Nisan 2018
12.00 Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “Şu Kahpe Dünya”
16.15 Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları “Popcorn”
20.00 Taşkışla Sahnesi “Japon Kuklası”

23 Nisan 2018
12.00 Oyun İşleri “Tefeci” (Venedik Taciri)
14.00 Dicle Üniversitesi Kolektif Tiyatro Atölyesi
“Düdükçülerle Fırçacıların Savaşı”
18.30 Yeditepe Üniversitesi Konservatuar “Büyük Romulus”
21.30 Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “Katil Joe”

24 Nisan 2018
20.00 ODTÜ Oyuncuları “Örnek Suçlar”

25 Nisan 2018
14.00 Eskişehir Sanat Tiyatrosu “Benerci Kendini Niçin Öldürdü?”
17.00 Tiyatral Tuşe Tiyatro Topluluğu “Ay Işığında Şamata”
21.00 Cumhuriyet Üniversitesi Tiyatro Oyuncuları Topluluğu “Saatleri Ayarlama Enstitüsü”

26 Nisan 2018
20.00 ODTÜ Oyuncuları “V. Frank”

27 Nisan 2018
13.00 Dumlupınar Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “Generallerin Beş Çayı”
17.00 İ. Ü. ÖKM Sahnesi “Kasaplığın El Kitabı”
20.45 Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü “Bernarda Alba’nın Evi”

28 Nisan 2018
12.00 ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü Tiyatro Topluluğu TiyatrODTÜ “Titanik Orkestrası”
14.30 Silifke Belediyesi Tiyatro Topluluğu “Pierre Pathelin”
17.00 Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “Gecenin Konukları”
20.45 Piyatro “Muhteşem Çift”

29 Nisan 2018
13.00 Heveskar Tiyatro “Polisler”
16.00 TİMİS Oyuncuları “Marat/Sade”
20.30 Tiyatro Poetika “Yaşlı Kadının Ziyareti

24-25 Nisan 2018

Yeşil Kampüs Topluluğu’nca “Dünya Günü Etkinlikleri” düzenlenmiştir.
Yer: MM-25 Salonu

PROGRAM

24 Nisan 2018
Moderatör: Prof. Dr.Ayşen Yılmaz, ODTÜ YKT Akademik Danışmanı
09.00-09.30 Doç.Dr. Bahar Gedikli, ODTÜ Rektör Danışmanı, SDSN-Türkiye ODTÜ Temsilcisi
Açılış Konuşması: “Sürdürülebilir Mekansal Planlama ve Sürdürülebilir Yerleşkeler”
09.30-10.00 Dursun Baş, REC, AB Politikaları Uzmanı
“Dünya Gezegeni ve İnsanın Dünyası”
10.00-10.30 Kahve Molası
10.30-11.00 Bahar Özay, SDSN-Türkiye Boğaziçi Üniversitesi Temsilcisi
“Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümler Ağı Türkiye ve Gençlik Ağı (UN SDSN-Youth Turkey)”
11.00-11.30 Doç. Dr. Y. Eren Kalay, ODTÜ Rektör Danışmanı
“Ben Ne Yapabilirim Diyenlere: AdımODTÜ Projeleri”
11.30-12.30 Soru-Cevap

25 Nisan 2018
Moderatör:Prof.Dr.Uğur Soytaş, ODTÜ YKT Akademik Danışmanı
09.00-09.30 Prof. Dr. Gaye Teksöz, ODTÜ Rektör Danışmanı-Öğrenci Dekanı
Açılış Konuşması: “Sürdürülebilirlik ve Yaşam”
09.30-10.15 Murat Doğru, Nursun Doğru, ECOBUILD Türkiye, Yeşil Bina ve Altyapı Projeleri Uzmanı
“Sürdürülebilir Yapılar, Kampüsler ve Kentler”
10.15-10.45 Duygu Başoğlu, Mimar, Ekodenge A.Ş.,
“Ekodenge’den Sürdürülebilir Mimari Örnekleri”
10.45-11.00 Kahve Molası
11.00-11.45 Prof. Dr. Hayriye Eşbah Tuncay, İstanbul Teknik Üniversitesi
“İstanbul Teknik Üniversitesi: Yeşil Kampüs Deneyimleri”
11.45-12.00 Ara: Toplu Fotoğraf Çekilmesi
12.00-13.00 Öğle Arası
13.00-13.30 Doç.Dr. Ozan Keysan, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Müh.
“Akıllı ODTÜ Kampüsü” Projesi
13.30-14.00 Banu Binbaşaran, Biyolojik Çeşitlilik Koruma Programı Proje Sorumlusu, Doğa Koruma Merkezi Temsilcisi
“Gençlik ve Kent için Doğa Projesi ve ODTÜ Kampüsü”
14.00-14.30 Prof.Dr. Ramazan Sarı, ODTÜ İşletme Bölümü
“Nature 4 Cities” Projesi Kapsamında Doğa Temelli Çözümler
14.30-14.45 Kahve Molası
14.45-15.45 Soru-Cevap
16.00-16.30 Katılım belgesi verilmesi - Kapanış

24-27 Nisan 2018

Japon Kültür Topluluğu’nca “Japonya Günleri” düzenlenmiştir.

PROGRAM

24 Nisan 2018
Furuzan Olşen Sergi Salonu

09.00-17.00 Japon Kültürü Sergisi
15.00-15.30 Bilgi Yarışması
MM-25 Salonu
17.30-20.30 Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima
“Asia in the 21st Century and Japan”

25 Nisan 2018
Furuzan Olşen Sergi Salonu

09.00-17.00 Japon Kültürü Sergisi
15.00-15.30 Bilgi Yarışması
16.00-16.30 Bilgisayar Oyunu Yarışması
MM-25 Salonu
17.30-20.30 Yazar Onur Ataoğlu Söyleşisi

26 Nisan 2018
Furuzan Olşen Sergi Salonu

09.00-17.00 Japon Kültürü Sergisi
15.00-15.30 Bilgi Yarışması
16.00-16.30 Karaoke Yarışması
Fizik Bölümü P-4 Amfisi
17.30-20.30 “Silent Voice” Anime Gösterimi

27 Nisan 2018
Furuzan Olşen Sergi Salonu

09.00-17.00 Japon Kültürü Sergisi
15.00-15.30 Bilgi Yarışması
16.00-16.30 Shogi Yarışması
Fizik Bölümü P-1 Amfisi
17.30-20.30 Japonya Büyükelçiliği’nden Fumiko Matsuzawa
“Japonya’da Yaşam ve Eğitim”

26 Nisan 2018

Çevre Topluluğu’nca Prof. Dr. İnci Gökmen (ODTÜ) ve Zeyneb Camtakan’ın (İTÜ) konuşmacı olarak katılacağı “Nükleer Enerji Paneli” düzenlenmiştir.
Yer: MM-25 Salonu Saat: 17.30

28 Nisan 2018

Güzel Sanatlar Topluluğu’nca Utku Gürtunca (Yazar) ve Berna Kabacaoğlu’nun (Çevirmen) konuşmacı olarak katılacağı “Edebiyat Söyleşileri” düzenlenmiştir.
Yer: MM-25 Salonu Saat: 13.30

29 Nisan 2018

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Topluluğu’nca Emrah Alp Cora (E-Glober COO), Elif Gültürk (Yemek Sepeti Bölge Müdürü), Murat Erdör (Me Consultancy Kurucusu) ve Ahmet Çiçek’in (Midyeci Ahmet Fast Food Zinciri Sahibi/Yöneticisi) konuşmacı olarak katılacağı “ODTÜ Ticaret ve Ekonomi Zirvesi” etkinliği düzenlenmiştir.
Yer: KKM A Salonu Saat: 10.00VEFAT

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Mehmet Mete Bulut, 15 Nisan 2018 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.


sosyal tesisler müdürlüğü

KONUT HABERLERİ

KİRALIK DAİRELER

*ODTÜ Çamlık Sitesi’nde, 3+1, çatısı yapılı tripleks ev. Tel: 0537 438 56 20
*ODTÜ Sitesi 5 katlılarda, 3+1, 4. Kat, ODTܒye 3 dakika yürüme mesafesinde, kombili, bakımlı lüks daire. Tel: 0530 063 43 89
*Yenimahalle Kordon boyu Caddesi’nde, 3+1, kombili daire. Tel: 0537 386 85 90
ODTÜ TOKİ Konutları’nda, 4+1, 170 m2, 550.00 TL.. Tel: 543 830 21 41
*Emek 15.cad. 61/5, 2+1 ön cephe. 1.250.00TL. Tel. 0536 579 34 65


SATILIK DAİRELER

*Vişnelik Apartmanı 55/4 numarada, 2+1, 75 m2, 2500 TL. kira geliri olan daire. 465.000 TL. Tel: 0530 252 69
*ODTÜ TOKİ Konutları’nda, 5+1, dubleks daire. Tel: 0533 500 15 12
*ODTÜ TOKİ Konutları, A-5 Blok, 3+1, 172 m2, teraslı, dubleks, 130.000 TL. Tel.: 0536 604 13 15


TÜM KONUT HABERLERİ İÇİN 210 36 10 - 11


Başa Dön

Please send any comments, contributions and feedback to Webadm.