Yönetim Kurulu Kararları
Atamalar
Bilimsel Yayınlar
Yurtdışı Görevlendirmeler
Bilimsel Toplantılar
Haberler
Sportif Etkinlikler
Sosyal Tesisler Müdürlüğü
eski sayilar
yüksel proje amfisi odtü

yüksel proje amfisi odtü

YÜKSEL PROJE AMFİSİ AÇILDI

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Yüksel Proje’nin değerli bağışlarıyla, ODTܒde öğrencilerin kullanımına yönelik bir derslik kompleksi oluşturma fikrinden yola çıkılarak hayata geçirilen ODTÜ Yüksel Proje Amfisi; 11 Ocak 2019 Cuma günü yapılan törenle açıldı.

Açılış töreninde Yüksel Proje Uluslararası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, İnşaat Mühendisliği Bölümü 1979 yılı mezunu Celal Akın ile ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök konuşma yaptılar.

Celal Akın konuşmasında “ODTܒnün ülkenin tartışmasız en iyi üniversitesi olduğunu, eğitim kalitesi, özgürlük ortamı, kampüsün özellikleri, sosyal imkanları, gelen öğrencilerin düzeyiyle ODTܒnün fark yarattığını” dile getirdi. “Biz ODTܒlüler üniversitemizin daha da gelişmesi için gereken her türlü fedakarlığı fazlasıyla yapmalıyız, çünkü başka bir ODTÜ yok” diyen Celal Akın kendisinin de bir ODTܒlü olduğunu ve sahip olduğu her şeyi ODTܒde aldığı eğitime borçlu olduğunu vurguladı.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, konuşmasında özellikle ABD ve Avrupa’da üniversitelerin mezunların desteğiyle ayakta kaldığını, bundan hareketle neler yapılabileceğini değerlendirerek bağışlarla çeşitli katkılarda bulunulmasına öncülük ettiklerini söyledi. ODTÜ Yüksel Proje Amfisi benzeri katkıların çoğalması temennisiyle Yüksel Proje ailesine teşekkür eden Prof. Kök törenin sonunda Celal Akın’a öğrencilik dönemine ait not dökümünü ve mezuniyet belgesini hediye ederek, teşekkür plaketi sundu.

Yüksel Proje ve ODTÜ Yüksel Proje Amfisi Hakkında

1978 yılında kurulan ve inşaat sektöründe tasarım, müşavirlik ve proje yönetimi ana başlıkları altında hizmet veren Yüksel Proje, ulaşım, üstyapı, altyapı ve çevre alanlarında faaliyet gösteriyor. Türkiye ve dünyadaki sektörel gelişmeleri yakından takip eden, yenilikçi bir yapılanmayı benimseyen firma; insan kaynakları gücü, çalışma prensipleri, güçlü referansları ve yenilikçi bakış açısıyla dünya çapında sektörünün önde gelen firmalarından biri olma hedefine doğru kararlı adımlarla ilerliyor.
 
Çalışanlarının yaklaşık %85’inin de ODTÜ mezunu olduğu Yüksel Proje’nin bağışlarıyla sekiz ay gibi kısa bir sürede bitirilen Yüksel Proje Amfisi’nin temeli 12 Nisan 2018 tarihinde atıldı. Yüksel Proje’nin 40. yılına özel sosyal sorumluluk projesi olan Yüksel Proje Amfisi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirilen ilk hibe proje olma özelliği taşıyor.

ODTÜ Kampüsü’nün beton, tuğla gibi yapı elemanlarının çıplak halleri ile kullanıldığı brütalist mimari anlayışı sürdürerek çağdaş mimariyi kendisinden önce yapılanlarla diyalog içine sokacak bir yapı hedefiyle yapılan amfide doku, mekân kalitesi ve ortak alan kullanımları konusunda kampüsün diğer yapılarındaki yaklaşımları yeniden yorumlayarak bir tasarım ortaya konması amaçlandı.

1850 öğrenci kapasiteli, ikisi 250 kişilik dört adet amfi ve 17 adet derslik barındıran, böylece ODTÜ öğrencilerinin derslik sorununu sona erdiren ODTÜ Yüksel Proje Amfisi, 2019 bahar döneminde ilk öğrencilerini ağırlayacak.
TÜBİTAK ARDEB 1001 BAŞVURU SONUÇLARI

TÜBİTAK ARDEB 1001 programı Eylül 2018 dönemine ait başvuru sonuçları açıklanmıştır.

ARDEB 1001 programı özelinde hem Eylül 2018 dönemi için % 40 başarı oranına karşılık gelen 18 proje ile hem de 2015-2018 döneminde açılan bütün çağrıların genel toplamı itibariyle 137 proje ile Üniversitemiz, tüm üniversiteler arasında en çok projesi desteklenmeye hak kazanmış üniversite olmuştur.

Projeleri desteklenmeye hak kazanan Üniversitemiz öğretim üyelerinin listesi aşağıda verilmiştir. Projeleri kabul edilen öğretim üyelerimizi ve ekiplerini kutlar, başarılarının devamını dileriz.

TÜBİTAK ARDEB 1001

Prof. Dr. Rengül Atalay-Enformatik Enstitüsü
Prof. Dr. Ali Çırpan-Kimya Bölümü
Prof. Dr. Ayşe Elif Erson Bensan-Biyolojik Bilimler Bölümü
Prof. Dr. Mesut Muyan-Biyolojik Bilimler Bölümü
Prof. Dr. İsmail Turan-Fizik Bölümü
Prof. Dr. İsmail Ömer Yılmaz-Jeoloji Mühendisliği Bölümü
Doç. Dr. Akın Akdağ-Kimya Bölümü
Doç. Dr. Pınar Zeynep Çulfaz Emecen-Kimya Mühendisliği Bölümü
Doç. Dr. Ercan Gürses-Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü
Doç. Dr. Barış Salihoğlu-Deniz Bilimleri Enstitüsü
Doç. Dr. Hande Toffoli-Fizik Bölümü
Dr. Öğr. Üyesi Erkan Kiriş-Biyolojik Bilimler Bölümü
Dr. Öğr. Üyesi Serdar Kocaman-Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü
Dr. Öğr. Üyesi Antoine Marion-Kimya Bölümü
Dr. Öğr. Üyesi Feyza Kazanç Özerinç-Makina Mühendisliği Bölümü
Dr. Öğr. Üyesi Duygu Özge-Yabancı Diller Eğitimi Bölümü
Dr. Öğr. Üyesi Ihor Pavlov-Güneş Enerjisi Uygulama ve Araştırma Merkezi
Dr. Hakan Çalışkan-Makina Mühendisliği Bölümüatamalar Başa Dön

Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcılığı’na 7 Ocak 2019 tarihinden itibaren Öğr.Gör. Birşen Göçmen atandı.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Disiplin-lerarası Kentsel Politika Planlaması ve Yerel Yönetimler EABD Başkanlığı’na 26 Aralık 2018 tarihinden itibaren Prof.Dr. H.Tarık Şengül atandı.

Fen Bilimleri Enstitüsü Mikro ve Nano Teknoloji EABD Başkanlığı’na 3 Ocak 2019 tarihinden itibaren Prof.Dr. Almila Yazıcıoğlu atandı.


yurtdışı görevlendirmelerBaşa Dön

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Ahmet Masum Hava, 17-19 Ocak 2019 tarihleri arasında Doktora Tez Savunması Jüriliğine katılmak üzere KKTC’ye gidecektir.

Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Lütfi Süzen, 17 Ocak 2019 tarihinde düzenlenen Univ.of Twente Fac. Of Geoinformation and Earth Observation Doktora Jüri Üyeliğine katılmak üzere Hollanda’ya gidecektir.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Ece Schmidt ve Doç.Dr. Verner Schmidt, 20-31 Ocak 2019 tarihleri arasında Erlangen Üniversitesi Araştırma Paylaşım Ziyareti’nde bulunmak üzere Almanya’ya gideceklerdir.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Ercan Gürses ve Dr.Öğr.Üyesi Tuncay Yalçınkaya, 17-20 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenen “18th-GAMM-Seminar on Microstructures” adlı seminere bildiri sunmak üzere Almanya’ya gideceklerdir.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü araştırma görevlilerinden Çisem Özkul, 14 Ocak-11 Nisan 2019 tarihleri arasında Leuven Üniversitesi’nde Erasmus Değişim Programı’na katılmak üzere Belçika’ya gidecektir.

Eğitim Bilimleri Bölümü araştırma görevlilerinden Ayşe Ulu Yalçınkaya, 15 Ocak-15 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenen “Secondment for the Project of RISEWISE” adlı program kapsamında AIAS Blogna Onlus”da çalışmalara katılmak üzere İtalya’ya gidecektir.

İşletme Bölümü araştırma görevlilerinden Selin Özokçu, 20-26 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenen “Food Loss and Waste Reduction and Management“ adlı eğitime katılmak üzere İspanya’ya gidecektir.

haberlerBaşa Dön

DUYURU

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının 27.09.2018 tarih ve 32850907-952.01.03-143743 sayılı yazısı ile afet ve acil durumlar sonrasında geçici barınma merkezleri hazırlanana kadar geçecek süre içerisinde yaşanacak paniği önlemek, sağlıklı bilgi alış verişini sağlamak, halkı tehlikeli bölgeden uzaklaştırarak güvenli bir şekilde toplanabileceği ve fiziksel tehlikesi bulunmayan toplanma alanları oluşturulması ile ilgili çalışma, yerleşkemiz içerisinde de yapılmış olup  toplanma alanı ODTÜ Stadyumu olarak belirlenmiştir.

Konu ile ilgili uyarı levhası Stadyuma görünecek şekilde asılmıştır.

GENEL SEKRETERLİKÖĞRENCİLERİMİZE KARİYER VE
STAJ FIRSATLARI

3. ve 4. sınıf öğrencilerimizi kariyer ve staj fırsatları başta olmak üzere, ODTÜM'ün olanaklarından faydalanmaları için ODTÜ Mezunları Ağı'na davet ediyoruz.

Detaylı bilgi için:https://odtum.network/kültürel etkinliklerBaşa Dön


VEFAT

Temel İngilizce Bölümü öğretim görevlilerinden Handan Gürelik Uçar’ın babası Ahmet Gürelik, 4 Ocak 2019 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

İnşaat Mühendisliği Bölümü personeli Ali Özdemir’in babası Hayati Darıca, 7 Ocak 2019 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Temel İngilizce Bölümü öğretim görevlisi Gürcan Ergun’un babası Kemal Özkan, 4 Ocak 2019 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.


sosyal tesisler müdürlüğü

KONUT HABERLERİ

SATILIK DAİRELER

*ODTÜ Sitesi alt kısım, 1593. Sokak’ta, 3+1, ebeveyn banyolu ev. Tel: 0537 558 54 54


TÜM KONUT HABERLERİ İÇİN 210 36 10 - 11


Başa Dön

Please send any comments, contributions and feedback to Webadm.