Yönetim Kurulu Kararları
Atamalar
Bilimsel Yayınlar
Yurtdışı Görevlendirmeler
Bilimsel Toplantılar
Haberler
Sportif Etkinlikler
Sosyal Tesisler Müdürlüğü
eski sayilar

yönetim kurulu kararlarıBaşa Dön

Enformatik Enstitüsü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Alptekin Temizel, Profesörlüğe yükseltildi ve Profesör kadrosuna atandı.

İktisat Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr.Pınar Derin Güre, Doçent kadrosuna atandı.


atamalarBaşa Dön

Endüstri Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkanlığı’na 11 Şubat 2019 tarihinden itibaren Prof.Dr. Yasemin Serin yeniden atandı.


yurtdışı görevlendirmelerBaşa Dön

Mimarlık Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Suna N. Güven, 13-16 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenen “107th Annual Conference” adlı konferansa bildiri sunmak üzere ABD’ye gidecektir.

Deniz Bilimleri Enstitüsü Deniz Biyolojisi ve Balıkçılık EABD öğretim üyelerinden Prof.Dr. Ali Cemal Gücü, 15 Şubat-31 Aralık 2019 tarihleri arasında Birleşmiş Milletler, Gıda ve Tarım Örgütü Akdeniz Balıkçılık Komisyonu’nda proje koordinatörlüğü yapmak ve AR-GE niteliğinde çalışmalar yapmak üzere İtalya’ya gidecektir.

Mimarlık Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Belgin Turan Özkaya, 16-17 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenen “European Arcitectural History Network Annual Business Meeting” adlı konferansa bildiri sunmak üzere İspanya’ya gidecektir.

Enformatik Enstitüsü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Tolga Esat Özkurt, 11 Şubat 2019 tarihinden itibaren bir yıl süre ile AR-GE çalışmaları yapmak üzere İngiltere’ye gidecektir.

Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Ender Ciğeroğlu, 11-14 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenen “EXPERTISE-Mid-Term Meeting” adlı toplantıya katılmak üzere İspanya’ya gidecektir.

İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Hediye Tüydeş Yaman, 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında Türk-İngiliz Kurumları Arasındaki İkili İşbirliği Geliştirilmesi ve Türkiye Akıllı Mob.Paz.Analizi Projesi kapsamında düzenlenen Londra etkinliğine katılmak üzere İngiltere’ye gidecektir.

İnşaat Mühendisliği Bölümü Dr.Öğr. Üyesi Cüneyt Baykal, 12-13 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenen AB 17105 No’lu COST Aksiyonu 1.Genel Toplantısı’na katılmak üzere Yunanistan’a gidecektir.

Endüstri Mühendisliği Bölümü Dr.Öğr. Üyesi Bahar Çavdar, 17-20 Şubat 2019 tarihleri arasında Lüxembourg Center for Logistics and Supply Chain Management-University of Luxembourg’da çalışmalara katılmak üzere Lüksemburg’a gidecektir.

Gıda Mühendisliği Bölümü araştırma görevlilerinden Derya Akbaş, Özge Güven, 12-16 Şubat 2019 tarihleri arasında “EURELAX Training School: NMR Relaşometry and Magnetic Resonance Imaging” adlı eğitime katılmak üzere İsviçre’ye gideceklerdir.

Gıda Mühendisliği Bölümü araştırma görevlilerinden Esmanur İlhan, 16-24 Şubat 2019 tarihleri arasında “CA15209 No’lu NMR Relaxometry data analysis: theory and software” adlı eğitime katılmak üzere İsviçre’ye gidecektir.


haberlerBaşa Dön

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
TURAN BASKAN
ÜSTÜN HİZMET, HİZMET VE TEŞVİK ÖDÜLLERİ ESASLARI

Ödül Türü
Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde idari personelden bir kişiye Üstün Hizmet, en çok yedi kişiye Hizmet ve en çok on bir kişiye Teşvik Ödülü olmak üzere her yıl ödül verilir. Bu ödüller plaket, berat ve para ödülünden oluşur. Ödül almaya uygun adayların bulunmadığı hallerde o yıl ödül(ler) verilmeyebilir.

Ödül Değerlendirme Kurulu
Ödül Değerlendirme Kurulu 5 üyeden oluşur. Bunlar Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcısı, Araştırma Merkezlerinden sorumlu Rektör Danışmanı, Fakülte/Enstitü/ Yüksekokul Sekreterini temsilen bir Fakülte/Enstitü/Yüksekokul Sekreteri (kura veya rotasyonla belirlenir) ve Daire Başkanları/Müdürleri temsilen bir Daire Başkanı/ Müdür’dür. (kura veya rotasyonla belirlenir).

Aday Belirleme İlkeleri
Belirlenen adayların aşağıda belirlenen şartları sağlamaları ve herhangi bir disiplin cezası almamış olmaları gereklidir.

1. Üstün Hizmet Ödülü:
a)Üniversitemize en az 25 yıl hizmet ederek emekli olması ve hayatta olması
b)Üniversitemize ve topluma örnek üstün hizmetinin bulunması

2. Hizmet Ödülü:
a)Üniversitemizde halen görevde olması
b)Üniversitemize 15 yıldan fazla hizmet etmiş olması
c)Üniversitemize örnek üstün hizmetinin bulunması

3. Teşvik Ödülü:
a)Üniversitemizde halen görevde olması
b)Üniversitemize 5 ile 15 yıl arasında hizmet etmiş olması
c)Üniversitemize örnek üstün hizmetinin bulunması

Aday Belirleme Yetkilileri
Aday belirlemeye Rektör, Rektör Yardımcıları, Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcısı, Rektör Danışmanları, Dekanlar, Enstitü Müdürleri, Yüksekokul Müdürleri, Bölüm Başkanları, Akademik ve İdari Birim Yöneticilerinin onayı ile akademik ve idari personel, Araştırma Merkezi Başkanları, Daire Başkanları ve Rektörlüğe bağlı müstakil Müdürler yetkilidir.

Aday Önerme Yöntemi
Aday önermeleri standart form kullanılarak her yıl 1 Mart tarihine kadar Genel Sekreterliğe yapılır. Bu formata ve sürelere uymayan aday önerileri dikkate alınmaz.

Değerlendirme
Öneriler belirlenen sürelerde toplanır. İlgili ödül kurulunca incelenir ve gerekçeli öneriler en geç 1 Mayıs tarihine kadar Senatoya sunulur. Senato tarafından ödüllendirilmesi uygun görülen adaylara ödülleri ODTÜ Günü’nde yapılacak bir törenle verilir.

Öneri formunu indirmek için tıklayın.kültürel etkinliklerBaşa Dön


ODTÜ'de geçen bir Bilim Kurgu Öyküsü kaleme almaya ne dersiniz? ODTÜ Bilim İletişimi Grubu ve ODTÜ Yayıncılık tarafından düzenlenen yarışmanın detayları için:
ODTÜ Bilim Kurgu Öykü YarışmasıBenim ODTÜM Kısa Film ve Video Yarışması başvuruları devam ediyor. Yarışma hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için: http://benim.metu.edu.tr

VEFAT

İç Hizmetler Müdürlüğü personeli Murat Onaylar’ın babası emekli personelimiz Mehmet Onaylar 1 Şubat 2019 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine ve dostlarına başsağlığı ve sabır dileriz.

Kimya Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Gülay Ertaş’ın babası Ali Kemal Yılmaz 4 Şubat 2019 tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.


sosyal tesisler müdürlüğü

KONUT HABERLERİ

KİRALIK DAİRELER

*ODTÜ TOKİ Yapracık Konutları’nda, Eskişehir Yolu cepheli, 3+1 daire. Tel: 0532 384 09 43
*Çankaya Cinnah Caddesi Kuloğlu Sokak’ta, 4. Kat, 3+1 eşyalı veya eşyasız kullanılabilir daire. Tel: 210 56 49 – 0555 449 79 79


SATILIK DAİRELER

*ODTÜ Sitesi alt kısım, 4.kat, 145 m2, doğu güney cephe, 1593.sokak, 3+1, ebeveyn banyolu daire. Tel: 0537 558 54 54
*ODTÜ TOKİ, 10-A 9 Nolu, 2+1 giriş kat, Amerikan mutfak full yapılı, Eskişehir yolu  bakan, önden 3 kat konumunda daire. Aylık ödemesi 840 TL. Tel.: 05336224559


TÜM KONUT HABERLERİ İÇİN 210 36 10 - 11


KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI
NEW ARRIVALS

ODTÜ Kütüphanesine yeni gelen kitapların listesi aylık olarak WEB sayfamızda New Arrivals başlığı altında yayınlanmaktadır.

Kütüphaneye alınmasını istediğiniz kitaplar için http://library.metu.edu.tr/acquire sayfasını ziyaret ediniz.


Başa Dön

Please send any comments, contributions and feedback to Webadm.