Yönetim Kurulu Kararları
Bilimsel Yayınlar
Yurtdışı Görevlendirmeler
Haberler
Sportif Etkinlikler
Sosyal Tesisler Müdürlüğü
eski sayilar

yönetim kurulu kararları Başa Dön

ATAMALAR

Makina Mühendisliği Bölüm Başkanlığı'na 20 Ekim 2008 tarihinden itibaren Prof.Dr.Süha Oral atandı.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanlığı'na  21 Ekim 2008 tarihinden itibaren Prof.Dr.M.Yaşar Özden  yeniden atandı.

Jeoloji Mühendisliği Bölümü Başkan Yardımcılıklarına 13 Ekim 2008 tarihinden itibaren Doç.Dr.M.Lütfi Süzen ve Öğr.Gör.Dr.A.Arda Özacar atanmışlardır.

 

bilimsel yayınlar Başa Dön

MAKALE

YANMAZ, A.M., GÜNİNDİ, E. "Assessment of Overtopping Reliability and Benefits of a Flood Detention Dam", Canadian Journal of Civil Engineering, Vol.35, No.10, 1177-1182.2008.


yurtdışı görevlendirmeler Başa Dön

Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.A.Nuri Yurdusev, 30 Ekim 2008 tarihinde düzenlenen "Just Wars, Holy Wars and Jihads: Christian, Jewish, Muslim Encounters and Exchanges" adlı konferansa tebliğ sunmak üzere ABD'ye gidecektir.

Fizik Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Demet Gülen, 30-31 Ekim 2008 tarihleri arasında düzenlenen "International Workshop on Ultrafast Chemical Physics (UCP'08)" adlı konferansa bildiri sunmak üzere İngiltere'ye gidecektir.

Makina Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Faruk Arınç, 30 Ekim-7 Kasım 2008 tarihleri arasında düzenlenen "ICHMT Yürütme Kurulu" ve "ASME Int. Mechanical Engineering Congress and Exposition" adlı toplantılara katılmak üzere ABD'ye gidecektir.

İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Güney Özcebe, 30 Ekim-8 Kasım 2008 tarihleri arasında düzenlenen "ACI314: Simplifed Design of Concrete Building" adlı komite toplantısına katılmak ve Purdue Üniversitesi'nde seminer vermek üzere ABD'ye gidecektir.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Murat Eyüboğlu, 1-4 Kasım 2008 tarihleri arasında düzenlenen "Physiological Measurement" dergisinin Yayın Kurulu toplantısına katılmak üzere İngiltere'ye gidecektir.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Nafiz Alemdaroğlu, 2-6 Kasım 2008 tarihleri arasında düzenlenen "Organisation Pour La Recherche Et La Technologie-Pour Les Pays Du Dialogue Mediterraneen" adlı toplantıya katılmak üzere Cezayir'e gidecektir.

Mimarlık Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Ali Uzay  Peker, Araştırma Görevlilerinden Murat Kenan Şentürk, Çağla Caner Yüksel, Ceren Katipoğlu, Tuba Akar, 27 Ekim-1 Kasım 2008 tarihleri arasında "Ortaçağ Anadolu-Suriye Etkileşimi: İpek Yolu Üzerindeki Yerleşimlerde Yapılı Çevrenin Biçimlenmesi" adlı proje kapsamında Suriye'ye gideceklerdir.

 

haberlerBaşa Dön

BİLİMSEL TOPLANTILAR

28 Ekim 2008 /Salı
Sağlık ve Rehberlik Merkezi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi'nce, "Stres, Kaygı ve Depresyon ile Başetmede Yoga ve Spor" konulu seminer düzenlenmiştir. Uzm. Psikolog  Sibel Yargıcı'nın konuşmacı olarak katılacağı seminer KKM-F Salonu'nda saat 13.45'de başlayacaktır.

30 Ekim 2008 /Perşembe
Biyolojik Bilimler Bölümü'nce, "Carboxy-somes: a Prokaryotic Microcompartment" konulu seminer düzenlenmiştir. Y.Doç. Dr. Ferda Soyer (İzmir İleri Yüksek Teknoloji Enstitüsü Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğr.Üyesi) tarafından verilecek olan seminer, Biyolojik Bilimler Bölümü Z-07 no'lu sınıfta saat 12.40'da başlayacaktır.

31  Ekim 2008/Cuma
Fen Bilimleri Enstitüsü Arkeometri Anabilim Dalı'nca, "Anadolu-Yakındoğu Paleolitik Dönem İlişkileri" konulu seminer düzenlenmiştir. Y. Doç. Dr. Cevdet Melih Erek (Gazi Üniv.,Fen-Ed.Fak., Arkeoloji Böl.) tarafından verilecek seminer Cavit Erginsoy Seminer Odası'nda saat 15.40'da başlayacaktır.

Endüstri Mühendisliği Bölümü'nce, "Inventory, Scheduling and Lead-time Decisions in Supply Chains" konulu seminer düzenlenmiştir. Dr. Onur Kaya tarafından verilecek seminer Endüstri Mühendisliği Bölümü Giriş Kat Mavi Amfi'de saat 16.00'da başlayacaktır.

2008 Yılı CAHİT ARF semineri ve konferansı
30 Ekim 2008/Perşembe
Matematik Bölümü‘nce, "Congruences Between Eisenstein Classes and Cusp forms" konulu seminer düzenlenmiştir. Prof. Dr.Günter Harder (Bonn Üniversitesi Matematik Bölümü emekli öğretim üyesi ve Bonn Max Planck Matematik Enstitüsü üyesi) tarafindan verilecek Seminer ODTÜ Matematik Bölümü, Gündüz Ikeda Seminer Odası‘nda saat 15.30‘da başlayacaktır.

1 Kasım 2008/Cumartesi
Matematik Bölümü'nce, "Cohomology of Arithmetic Groups and Applications to Arithmetic" konulu konferans düzenlenmiştir. Prof. Dr.Günter Harder (Bonn Üniversitesi Matematik Bölümü emekli öğretim üyesi ve Bonn Max Planck Matematik Enstitüsü üyesi) tarafindan verilecek konferans ODTÜ Matematik Bölümü Cahit Arf Amfisi'nde saat 15.00'da başlayacaktır. 2008 yılı Arf Konferansı Matematik Vakfı, TÜBITAK ve ODTÜ tarafından desteklenmektedir.

 

 

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI

BİDB-Bülten Ekim 2008 / 9. Sayı
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı olarak, kullanıcılarımızı bilişim servislerindeki yeniliklerden ve çalışmalarımızdan haberdar etmek amacıyla, sizlere ulaştırdığımız e-bültenimizin 9. sayısı çıkmıştır. "bidb-bulten" elektronik listesine üye olarak, e-bültenimizin bundan sonraki sayılarından haberdar olmak için
http://mailman.metu.edu.tr/mailman/listinfo/bidb-bulten adresinde yer alan formu doldurabilirsiniz.
Bültenin tüm sayılarına http://bulten.bidb.odtu.edu.tr adresinden erişilebilmektedir. DreamSpark uygulaması ve Adina yazılımı Üniversitemiz geneli kullanımına sunulmuştur.

DreamSpark:
Microsoft, Microsoft DreamSpark adı altında, üniversite öğrencilerinin Microsoft yazılım geliştirme ve tasarım araçlarını ücretsiz olarak edinmelerini sağlayan bir uygulamayı hizmete sunmuştur. Üniversitemiz öğrencileri de bu uygulamadan faydalanabilmektedir. Üniversitemiz öğrencileri http://dreamspark.cc.metu.edu.tr/ adresinden ODTÜ'ye ait kullanıcı kod ve şifreleriyle kimlik doğrulaması yaparak Microsoft Dreamspark sayfasına yönlendirilmekte ve sunulan yazılımlardan istediklerini bilgisayarlarına ücretsiz olarak indirebilmektedirler.
Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye http://yazilim.bidb.odtu.edu.tr web sayfasında yer alan Microsoft Ürünleri başlığı altından ulaşılabilmektedir. http://www.bidb.odtu.edu.tr/filesTR/usg/sw_microsoft.php

Adina:
Sonlu eleman çözümleme, hesaplamalı mekanik problemler ve özellikle çoklu fiziksel etkileşimli problemlerin çözümünde kullanılan Adina yazılımı, 8.5 sürümü ile kullanıma sunulmuştur. Yazılımı kullanmak isteyen kullanıcılarımız, ftp://ftp.cc.metu.edu.tr/PackagePrograms/ adresine kullanıcı adı ve parolalari ile erişerek bilgisayarlarına indirip kurabilir ya da BİDB Kütüphanesi'nden (No: 109) yazılım CD'sini temin edebilirler.Yazılımın kurulumu ile ilgili ayrıntılı bilgiye
http://www.bidb.odtu.edu.tr/filesTR/usg/sw_adina.php ve
http://www.adina.com/adina.shtml adreslerinden erişilebilmektedir.

Akıllı Kimlik Kartı Uygulamaları
Üniversitemiz öğrenci ve personeline Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından Kültür ve Kongre Merkezi D Salonu'nda 27 Ekim Pazartesi, 30 Ekim Salı ve 31 Ekim Çarşamba günleri saat 14.00 - 16.00 arasında verilecek olan seminerlerde akıllı kart teknolojisi ve Üniversitemizdeki kullanımı konusunda aydınlatıcı bilgiler sunulacaktır.


KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

31 Ekim-01-02 Kasım 2008
Tiyatro Topluluğu'nca, Eugene IONESCO'nun "Gergedanlar" adlı oyunu sergilenecektir.
Yer: Mimarlık Amfisi
31 Ekim 2008Saat :20.00
01 Kasım 2008Saat : 19.00
02 Kasım 2008Saat : 19.00


KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ
EKİM 2008 ETKİNLİKLERİ

27 Ekim  - 12 Kasım 2008
Halı ve Kilim Sergisi
Uçan Halı
Faculty Club

27 Ekim 2008
Tango + Müzik Topluluğu Konseri
Güzel Sanatlar ve Müzik Bölümü
Kemal Kurdaş Salonu / 20:00

30 Ekim 2008
Yara Konseri
Türk Halk Bilimi Topluluğu
Kemal Kurdaş  Salonu / 20:00

Bilgi için; 2104151


sosyal tesisler müdürlüğü Başa Dön

İSTANBUL—SALVADOR DALİ SERGİSİ
15-16 Kasım 2008 (1 gece-2 gün) Ücret:145 YTL
Ücrete Dahil Hizmetler: Lüks otobüsle ulaşım, yol ikramları, 1 gece Boutıque Fatih Hotel'de y.p konaklama, açık büfe 2 kahvaltı, 1 akşam yemeği, 1 öğle yemeği (balık-ekmek-içecek), boğazda tekne turu, şehir içi ulaşım, profesyonel rehberlik hizmetleri.
Gezilecek Yerler: Salvador Dali Sergisi, Emirgan, Boğaz Turu, Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi, Hipodrum Meydanı, Dikilitaş, Çemberlitaş, Alman Çeşmesi, Yılanlı Sütun, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı ve çevresi, Taksim.
Hareket Tarihi ve Saati: 14 Kasım Cuma, Saat 24.00
Son Başvuru Tarihi:  5 Kasım  Çarşamba
NOT:Sabancı Müze girişi ücrete dahil, diğer müzeler dahil değildir.

Ilgaz Mountain Resort…
Şehir gürültüsünden uzakta yemyeşil bir doğada, kuş cıvıltıları arasında ve eşsiz bir manzarada, dinlenmenin, eğlenmenin ve spor yapmanın keyfini çıkarabileceğiniz, 1. sınıf tatil köyü  Ilgaz Mountain Resort'ta; isterseniz devre tatil sahibi olabilir, isterseniz maliyet fiyatına düzenlenen bir gece konaklamalı paket programlara ya da tesisi tanımanız için düzenlenen günübirlik turlara katılabilirsiniz. Devre tatile üye olanlara tur ücreti iade edilecektir. Ilgaz Mountain Resort, RCI (Resort Condominiums İnternational) üyesidir. Değişim hakkınızı kullanarak, her yıl başka bir ülkede tatilinizi geçirebilirsiniz.ODTÜ mezun ve mensuplarına, devre tatil fiyatları üzerinden %6 indirim uygulanacaktır.   Ayrıntılı bilgi için:
www.ilgazmountain.com mehmetgunisik@hotmail.com
Cep: 0544 302 09 23 Yağız Turizm Ofisi: 425 27 03

DALYAN'DA..
Cennet Dalyan'da Havuzlu Villalar!... Farklı fiyat ve kapasitedeki havuzlu villarımızda sizleri ağarlamaktan mutluluk duyacağız.Eylül, Ekim, Kasım aylarında ODTÜ öğrenci, personel ve mezunlarına sitedeki fiyatlardan %20 indirim uygulanacaktır. Caunos Turizm
Tel: 0 252 2845439 – 0 252 2845453 Gsm: 0 534 2071789
www.turkishholiday.net

KONUT HABERLERİ

KİRALIK DAİRELER
*Çayyolu, Mesa Koru Sitesi karşısı, Doğa Sitesi No: 41, 3+1, dubleks ev.   Tel: 210 56 17 / 0536 441 95 96  
*ODTÜ Çamlık Sitesi'nde, tripleks ev. Tel: 0538 541 62 36
*Keçiören Buket Sokak, ODTÜ otobüs durağına yakın, 3. kat, 3+1, ön cephe, 120 m2 net kullanım alanı, merkezi ısıtma. Tel: 358 08 09
*Küçükesat Akyüz Sokak'da, 2+1, mobilyalı, 650 YTL aidat ödemeli. Tel: 0535 456 17 38
*Hoşdere Caddesi üzerinde, temiz bakımlı, 3+1 775,00YTL. , 2+1 550,00YTL. güneş alan kombili daireler. Tel: 210 27 68 / 491 37 98 / 0542 715 04 80
*Etimesgut-Eryaman arasında, Şeker Mahallesi'nde, 3+1, 140 m2, güneydoğu cephe,odalar ve salon parke, ıslak zeminler fayans, yeni daire. Tel: 210 36 11 / 0533 727 08 37
*Çiğdem Mah.Karakusunlar,4+1, manzaralı. Tel.:2104060-05052730675
*Akdere Mutlu Mah.,3+1,4.kat.Tel.:0537 712 3070

SATILIK DAİRELER
*ODTÜ Çamlık Sitesi'nde, 52 Numaralı triplex villa. Tel: 0538 541 62 36
*Cebeci'de acilen 2+1, 80 m2, yapılı, masrafsız, otomobil ile takas edilebilir. Tel: 0505 526 31 27
*Çankaya , Hilal Mahallesi, 72. Sokak' da, Turan Güneş Bulvarı'na yakın, sahibinden, yeni dubleks daire, 5+1, çift banyolu, kapalı otoparklı, asansörlü. Tel: 0532 241 81 07
*Emek, Bosna Hersek Caddesi, eski 90.Sk. Kırlangıç Evleri F7, 3+1, asansörlü, merkezi sistem ısınma, 3. kat. Tel: 0555 475 14 25
*Gölbaşı Karşıyaka'da, 1500 m2 ve 3000 m2, imarlı, tel çevrili, kapanmaz göl manzaralı arsa. Tel: 0532 761 47 86
*Çayyolu Yenikent'te (Yaşamkent), acil ihtiyaçtan maliyetine, full yapılı, taşınılmaya hazır, krediye uygun, kelepir villa. 245.000YTL. kısmen takas olur. Tel: 210 30 37 /0533 336 79 27
*3+1, Etlik Yayla Mah.Yeni bina,full yapılı. Tel.: 537 587 29 53

Tüm geziler ve konut haberleri için Tel: 210 3610-3611

"BİRLİKTE DERS ÇALIŞALIM" ve
"BEBEK-ÇOCUK BAKIMI" PROGRAMI

Sevgili Veliler,

Sosyal Hizmetler Ofisi tarafından yürütülen, üniversitemiz öğrencilerine geçici iş olanağı sağlayan, "birlikte ders çalışalım" ve "bebek-çocuk bakımı" programı desteklerinizle devam ediyor.
ODTÜ'lü öğrencilerimiz, hafta sonu veya hafta içi birlikte belirlenen saatlerde, her düzeyde ders verme, birlikte ödev yapma, sinemaya götürme gibi konuların yanı sıra  bebek-çocuk bakımında da sizlere yardımcı olmakta, böylece boş zamanlarını da değerlendirmektedirler.

Bu program ile; çocuklarınızı, eğitimli öğrencilere gönül rahatlığı ile bırakıp, ihtiyacı olan ODTÜ öğrencilerine maddi yönden destek olmaktasınız.

Ayrıntılı bilgi için: 2103610 -3611
 www.stm.metu.edu.tr


DİPLOMALARINIZI ALDIKTAN SONRA

Mezunlarımıza verilmekte olan "Minyatür Diplomalar" A-4 kağıda çekilen temiz, katlanmamış, net bir diploma önyüzü fotokopisi ile 5.- YTL. karşılığında Sosyal Hizmetler Ofisi'nden temin edilebilir.

Minyatür Diploma gelirleri ODTÜ Öğrenci Burs    Fonu'na aktarılmaktadır.  Tel : 2103610


SOSYAL TESİSLER MÜDÜRLÜĞÜ
SOSYAL HİZMETLER OFİSİ
ODTÜ LOGOLU HEDİYELİK EŞYALAR YENİLENDİ

CİNSİ

FİYAT (YTL)

Anahtarlık

3,00

Anahtarlık (Deri)

2,00

Atkı

8,00

Ayna

5,00

Bardak Altlığı

2,00

Bayrak (U)

4,50

Bayrak (Üçgen)

3,00

Bere (Örme)

8,00

Bere (Polar)

6,00

Çanta (Bel)

7,50

Çanta (Evrak)

17,50

Çanta (Büyük Boy)

22,50

Çanta (Küçük Boy)

17,50

Çanta (Sırt)

15,00

Defter

3,00

Elbise

10,00

Elbiselik (Çanta)

30,00

Fular

20,00

Havlu (Büyük Boy)

6,00

Havlu (Küçük Boy)(Lif)

1,00

Havası,Suyu,Toprağıyla ODTÜ

12,00

Kalem - Anahtarlık Set

10,00

Kalem (İkili Kalem Set)

6,00

Kalem (Kurşun)

0,50

Kalem (Tükenmez Kutulu)

5,00

Kalem (Tükenmez)

1,00

Kalem (Versatil)

5,00

Kravat

20,00

Kupa

5,00

Lazer Pointer

20,00

Masa Üstü Kıskaç

3,00

Mousepad

3,00

Notluk (Küp)

3,00

Pantolon-Şort

10,00

Plaket

35,00

Rozet (Bilimağaçlı)

4,00

Rozet (Gümüş Bilimağaçlı)

12,50

Rozet (Odtü Amblemli)

2,00

Sticker

1,50

Sweat T-Shırt

15,00

Şapka (Kasket)

6,00

T - Shırt (Askılı)

5,00

T - Shırt (Çiçekli )

8,00

T - Shırt (Polo Yaka)

15,00

T - Shırt (Yeni Tasarım)

12,00


Başa Dön

This week, Bu Hafta has been visited times.
Please send any comments, contributions and feedback to Webadm.