Atamalar
Yönetim Kurulu Kararları
Bilimsel Yayınlar
Yurtdışı Görevlendirmeler
Bilimsel Toplantılar
Haberler
Sportif Etkinlikler
Sosyal Tesisler Müdürlüğü
eski sayilar

bilimsel yayınlar Başa Dön

MAKALE

ERKOÇ, Ş., ERKOÇ, F., DİNÇEL, S.A., “Quantum Chemical Investigation of Nitrotyrosine (3-nitro-L-tyrosine) and 8-Nitroguanine” Amino Acids, 38:319-327 DOI 10.1007/s00726-009-0253-8. 2010.

SOLORZANO, C.D., SZALANSKI, A.L., KENCE, M., MCKERN, J.A., AUSTIN, J.W., KENCE, A. Phylogeography and Population Genetics of Honey Bees (Apis mellifera L.) from Turkey Based on COI-COII Sequence Data. "Sociobiology", 53(1):237-246. 2009.

KENCE, M., JABBARİ FARHOUD, H., IVGİN TUNCA, R. “Morphometric and Genetic Variability of Honey Bee (Apis Mellifera L.) Populations from Northern Iran Journal of Apicultural Research 48(4):247-255.2009.

TAŞKIN, V., TAŞKIN, B.G., KÜÇÜKAK- YÜZ, K., KENCE, M. Potential Biomonitoring use of Esterase, Glutathion S-Transferase, and Acetylcholinesterase Activities in Musca Domestica L. “Fresenius Environmental Bulletin”, 18(11):2079-2085.

yurtdışı görevlendirmeler Başa Dön

Makina Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.H.Nevzat Özgüven, 1-4 Şubat 2010 tarihleri arasında düzenlenen “28th International Modal Analysis Conference” adlı konferansa bildiri sunmak üzere ABD’ye gidecektir.

Uygulamalı Matematik Enstitüsü Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Gerhard W.Weber, 2-4 Şubat 2010 tarihleri arasında düzenlenen “3rd Global Conference on Power Control and Optimization” adlı konferansa katılmak üzere Avustralya’ya gidecektir.

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Numan Tuna, 3-5 Şubat 2010 tarihleri arasında düzenlenen “Analyse Et Exploitation Des Timbres Amphoriques Grecs” adlı sempozyuma katılmak üzere Yunanistan’a gidecektir.

İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Polat Gülkan, 3-6 Şubat 2010 tarihleri arasında düzenlenen “EERI Yıllık Toplantısı”na katılmak üzere ABD’ye gidecektir.

Enformotik Enstitüsü Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Nazife Baykal, 7-13 Şubat 2010 tarihleri arasında ODTÜ-MIT ve Harvard Üniversiteleri arasında yapılan çalışmalara yönelik temaslarda bulunmak ve iş birliği çalışmaları yapmak üzere ABD’ye gidecektir.

Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Behiye Ubuz, 1-2 Şubat 2010 tarihleri arasında düzenlenen “Quality and Efficiency of Education and Training: Findings from Study Visits 2008/09” adlı sentez seminerine katılmak üzere Yunanistan’a gidecektir.

Fen Bilimleri Enstitüsü Mikro ve Nanoteknoloji EABD Öğretim Üyelerinden Y.Doç.Dr.Burcu Akata Kurç 1-9 Şubat 2010 tarihleri arasında FP7-Nanobiosens projesi kapsamında biyosensör konulu çalışmalar ve ortak araştırmalar yapmak üzere ABD’ye gidecektir.

Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyelerinden Y.Doç.Dr.Ebru Boyar, 5-6 Şubat 2010 tarihleri arasında düzenlenen “Reconsidering Colonialism” adlı konferansa sunum yapmak üzere İngiltere’ye gidecektir.

İstatistik Bölümü Araştırma Görevlilerinden Elçin Kartal, 2-4 Şubat 2010 tarihleri arasında düzenlenen “Third Global Conference on Power Control and Optimization” adlı konferansa bildiri sunmak üzere Avustralya’ya gidecektir.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı Araştırma Görevlilerinden Dr.Işık Kuşçu, 6-12 Şubat 2010 tarihleri arasında Charles Üniversitesi Demografi ve Jeodemografi Bölümünde bir dizi seminer vermek üzere davetli olarak Çek Cumhuriyeti’ne gidecektir.


haberler Başa Dön

TEZ SAVUNMALARI

Matematik Bölümü Doktora öğrencilerinden Özcan Kasal, "Model Theory of Derivation Spaces" konulu tezini 3 Şubat 2010 tarihinde saat 14:00'de Matematik Bölümü Gündüz İkeda Seminer Odasında savunacaktır.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Doktora Öğrencilerinden Süleyman Umut Eker, “Single and Dual Band Quantum Well Infrared Photodetector Focal Plane Arrays on InP Substrates” konulu tezini 5 Şubat 2010 tarihinde saat 14.00'da Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü E-108 no’lu Seminer Odasında savunacaktır.

 

ÖDÜL

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof.Dr. C. Hakan Gür, alanında bir ilk olarak değerlendirilen "Handbook of Thermal Process Modeling of Steels" başlıklı kitabın editörü olarak gösterdiği çaba ve bilimsel katkıları nedeni ile "International Federation for Heat   Treatment  and  Surface Engineering - England" tarafından "Fellowship Award" ile ödüllendirilmiştir. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI

ODTÜ Blog Servisi

ODTÜ Blog Servisi, http://blog.metu.edu.tr adresinde kullanıma sunulmuştur. İnternet dünyasında web günlüğü olarak bilinen "Blog" uygulamaları kişilere kendi web günlüklerinde (Blog'larında) yazılarını yayınlayabilecekleri ve okuyucu yorumlarını alabilecekleri bir ortam sunmayı amaçlayan uygulamalardır. Kullanıcılarımız, merkezi sunucular üzerinde tanımlı kullanıcı kodları ile servise giriş yaparak, "http://blog.metu.edu.tr/kullanıcı_kodu" şeklindeki adreslerden ulaşılan kişısel blog sayfalarını oluşturabilirler. Blog servisinden yararlanmak isteyen kullanıcılarımızın http://blog.metu.edu.tr/kullanim-sozlesmesi/ adresinde belirtilen kurallara uyması gerekmektedir. Blog servisi ve kullanımı ile ilgili oluşturulan çeşitli yardım materyallerine (belge, video) http://blog.metu.edu.tr adresindeki "Sıkça Sorulanlar" ve "Yardım" başlığı altından ulaşılmakla birlikte; servis hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen kullanıcılarımız için blog kullanımına yönelik seminer verilmesi planlanmaktadır. Şubat ayı içinde yapılması düşünülen seminerin programı ayrıca duyurulacaktır. Kullanıcılarımız blog servisi ile ilgili soru ve sorunlarını blogadm@metu. edu.tr adresine iletilebilirler.

 

SPSS (PASW)

Üniversitemiz yerleşkesinde lisanslı olarak kullanılmakta olan SPSS 15 Windows yazılımının yeni sürümü olan SPSS (PASW) 18, 01 Mart 2010 Pazartesi günü kullanıma sunulacaktır. Bu nedenle yazılımın eski sürümünü hali hazırda kullanmakta olan kullanıcılarımızı ve ilgili bölüm ve birim bilgisayar koordinatör ve destek birimlerini ilgilendiren aşağıdaki bilgileri dikkatlerinize sunuyoruz.
1- Yazılımın yeni sürümle birlikte adı değişmiştir. Yeni sürüm 'Predictive Analysis Software'in kısaltması olan 'PASW 18' şeklinde adlandırılmıştır. PASW 18 geriye dönük olarak uyumludur, eski sürüm SPSS dosyaları ile sorunsuz şekilde çalışmaktadır.
2- SPSS firmasının lisanslama koşullarından dolayı, PASW 18'in servise konacağı 01 Mart 2010 Pazartesi gününden itibaren SPSS 15'in hizmetten kaldırılması söz konusudur. Bu nedenle, halen SPSS yazılımını kullanmakta olan mensuplarımızın yazılımın yeni sürümünü olan PASW 18 yazılımını bilgisayarlarına 01 Mart 2010 tarihi itibariyle kurmaları gerekmektedir. Toplu kurulum yapılması gereken PC Laboratuvarı gibi yerlerde ise kurulum önceden yapılıp yeni lisans bilgisi 1 Mart'ta girilebilir. PASW 18 yazılımı 1 Mart'tan önce çalışmayacaktır. Kurulum ve lisans sunucusu ile ilgili bilgilere http://yazilim.cc.metu.edu.tr adresindeki SPSS/PASW bağlantısından ulaşılabilmektedir.
http://bidb.odtu.edu.tr/ccmscontent/articleRead/articleId/articleRead/articleId/390
Yazılımın kaynak dosyalarına
ftp://ftp.cc.metu.edu.tr/PackagePrograms/Pasw18_spss/
adresinden ulaşılabilmektedir.


BEBEK

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda görevli Ayberk Koç ve eşi Neşe Koç’un 21 Ocak 2010 tarihinde bebekleri olmuştur. İpek’e sağlıklı uzun ömür dileriz.

VEFAT

İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr.Zafer Bozkuş’un annesi Rahime Bozkuş, 20 Ocak 2010 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim Üyelerinden Y.Doç.Dr.Bahar Şener Pedgley’in annesi Nihal Şener, 23 Ocak 2010 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

 

sosyal tesisler müdürlüğü Başa Dön

KONUT HABERLERİ

KİRALIK DAİRELER
*Cebeci’de Siyasal Bilgiler Hukuk Fakültesi yakınında, 3+1, bakımlı, kombili, öğrenciye verilebilir. Tel: 0532 500 29 36 / 362 64 91
*Ümitköy’de, Galeria ve Gordion alışveriş merkezleri yakınında, 4+1. Tel: 0536 829 44 40  
*ODTÜ Sitesinde 3+1 Kombili Bakımlı Manzaralı Daire. Tel: 0536 649 23 85
*Kızılay’da, 2+1, teras kat, bakımlı, kombili, öğrenciye verilir. Tel: 0533 350 17 20
*Çayyolu Oyak Sitesi I.kısım, II.giriş, I. Kat, 2+1, merkezi ısıtma, yapılı, toplu taşımaya yakın. Tel: 0532 376 45 42 / 210 51 45
*Eskişehir yolu üzerinde, Ankara’ya 29 km. uzaklıkta, Turkuaz Vadisi’nde, 3+1, 250,00 TL.
Tel: 0505 779 06 61
*Etlik GATA karşısı, 3+1 kombili, full eşyalı daire. Tel.: 0532 504 89 22

SATILIK DAİRELER

*Oran Atatürk Sitesi, 90 m2, 2+1 Kombili katta Dubleks Tel: 0533 524 77 91
*Gölbaşı Haymana Yolu, Patalya Oteli karşısı, Gölkent Sitesi’nde yapılı, kapalı garajlı, köşe başında villa. Tel: 0532 254 26 24

TÜM GEZİLER VE KONUT HABERLERİ İÇİN TEL.: 210 36 11

 

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
TURAN BASKAN
ÜSTÜN HİZMET, HİZMET VE TEŞVİK ÖDÜLLERİ ESASLARI

Ödül Türü
Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde idari personelden bir kişiye Üstün Hizmet, en çok beş kişiye Hizmet ve en çok beş kişiye Teşvik Ödülü olmak üzere her yıl ödül verilir. Bu ödüller plaket, berat ve para ödülünden oluşur. Ödül almaya uygun adayların bulunmadığı hallerde o yıl ödül(ler) verilmeyebilir.

Ödül Değerlendirme Kurulu
Ödül Değerlendirme Kurulu 7 üyeden oluşur. Bunlar Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcısı ve Fakülte Sekreterleri (5 kişi) dir.

Aday Belirleme İlkeleri
Belirlenen adayların aşağıda belirlenen şartları sağlamaları ve herhangi bir disiplin cezası almamış olmaları gereklidir.

1. Üstün Hizmet Ödülü:
a)Üniversitemize en az 15 yıl hizmet etmiş olması ve hayatta olması
b)Üniversitemize ve topluma örnek üstün hizmetinin bulunması

2. Hizmet Ödülü:
a)Üniversitemizde halen görevde olması
b)Üniversitemize 10 yıldan fazla hizmet etmiş olması
c)Üniversitemize örnek üstün hizmetinin bulunması

3. Teşvik Ödülü:
a)Üniversitemizde halen görevde olması
b)Üniversitemize 5 ile 10 yıl arasında hizmet etmiş olması
c)Üniversitemize örnek üstün hizmetinin bulunması

Aday Belirleme Yetkilileri
Aday belirlemeye Rektör, Rektör Yardımcıları, Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcısı, Dekanlar, Enstitü Müdürleri, Yüksekokul Müdürleri, Bölüm Başkanları, Daire Başkanları ve Rektörlüğe bağlı müstakil Müdürler yetkilidir.

Aday Önerme Yöntemi
Aday önermeleri standart form kullanılarak her yıl 15 Şubat tarihine kadar Genel Sekreterliğe yapılır. Bu formata ve sürelere uymayan aday önerileri dikkate alınmaz.

Değerlendirme
Öneriler belirlenen sürelerde toplanır. İlgili ödül kurulunca incelenir ve gerekçeli öneriler en geç 1 Mayıs tarihine kadar Senatoya sunulur. Senato tarafından ödüllendirilmesi uygun görülen adaylara ödülleri ODTÜ Gününde yapılacak bir törenle verilir.

Öneri formunu indirmek için tıklayın.


Başa Dön

This week, Bu Hafta has been visited times.
Please send any comments, contributions and feedback to Webadm.